-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

עבודות שירות בלבד לפלסטיני שתקף מינית ילדה

זיאד ג'עאפרה בן ה-50 תקף בת 9 בביתה באשדוד ולא יישב מאחורי הסורגים בזכות הסדר מקל אליו הגיע עם הפרקליטות
אסף פוזיילוב
22 בנובמבר 2022
08:20

פלסטיני בן 50 שתקף מינית ילדה בת תשע בביתה באשדוד לא יישב מאחורי סורג ובריח, בעקבות הסדר מקל אליו הגיע עם הפרקליטות. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 

זיאד ג'עאפרה, שיפוצניק שעבד בבית באשדוד, תקף את הילדה בביתה, בזמן שאמא שלה יצאה לחדר ליד. הפרקליטות הגיעה איתו לעסקת טיעון בה הוסכם כי לא ישב יום אחד בכלא, רק יבצע עבודות שירות במשך תשעה חודשים. הטענה של הפרקליטות להסדר המקל הייתה - האמא לא מוכנה שבתה תעיד, לצד התחשבות בסיפורו האישי הקשה של הפוגע. 

מנכ"לית איגוד הסיוע נגב, ליזה ניקולאציק, שמלווה את התיקים האלה, אמרה כי "הנפגעות ששומעות את הענישה ננעלות שנים רבות בלי להתלונן. אחרי העונש של חמש שנים של הבדואי הפוגע קיבלנו מיד הודעות מנשים - התלבטנו אם להתלונן ולא נעשה את זה. טוב שלא התלוננו. לא מאמינות בצדק. זה לא תירוץ, אפשר להתייחס למלא ראיות בלי לתת לילדה להעיד". 

גם השופט צבי פורר מבית משפט השלום בבאר שבע לא קיבל את טענת הפרקליטות להסדר הטיעון וקבע שחייבת להיות ענישה משמעותית – מאסר. אבל החמיר לחצי שנת מאסר לתוקף של הילדה בביתה. הוא ישתחרר עוד חודשים מעטים, והילדה והוריה - ישאו את הטראומה לעד.