העימותים בחברון, בסוף השבוע
-

תקיפת החיילת בחברון: בן 17 נעצר

החשוד יובא הבוקר לדיון בבית משפט השלום בירושלים • אמה של החיילת לכאן חדשות: מישהו הגיע מהצד ונגח בה בראש ונתן לה מכות עם מקל מטאטא
כרמל דנגור
22 בנובמבר 2022
06:48

המשטרה עצרה הלילה (שלישי) חשוד בתקיפת חיילת בשבת "חיי שרה בחברון". החשוד, בן 17, יובא הבוקר לדיון בבית משפט השלום בירושלים.

בסוף השבוע האחרון הגיעו כ-31 אלף יהודים לעשות את השבת בחברון ובקריית ארבע ונכנסו בצורה מתואמת ובליווי צה"ל ומג"ב לקבר עתניאל בן-קנז בצד הפלסטיני. לדברי גורם ביטחוני, בזמן צעדת היהודים לקבר, הם זרקו אבנים וחפצים לעבר פלסטינים, הפכו שולחנות של חנויות, שברו חלונות וגרמו נזק לרכב. בהמשך פלסטינים יידו אבנים לעבר יהודים. כוחות הביטחון הפרידו בין הצדדים והשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות.

אמה של החיילת שהותקפה אמרה שלשום לכאן רשת ב כי בתה נפגעה בעיקר נפשית, מעצם העובדה שהתוקף היה יהודי ומכך שהיכה אותה רק משום שלבשה מדי צה"ל. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום", אמרה האם כי בתה נכנסה עם חיילת נוספת לסיור בקסבה ואז בא מישהו, נגח בה, היכה אותה במקל ונמלט. היא הבינה מיד שמדובר ביהודי - היו לו פאות, הוא חבש כיפה ולבש חולצת-שבת לבנה.

האזינו לריאיון עם אמה של החיילת שהותקפה, בכאן רשת ב

האם, ליבה, תושבת שכונת תל רומיידה בחברון, ציינה כי התוקף אינו נמנה עם תושבי היישוב היהודי בעיר אלא עם בני נוער שבאים לחברון כדי "לעשות בלאגן", כהגדרתה. "המעשה הזה לא נתפס, אי אפשר להסבירו", אמרה. אמה של החיילת ציינה כי למרות הטראומה הרגשית, בתה תחזור לשרת בצה"ל שכן היא גאה בשירותה הצבאי.