הריסון פורד, מתוך "אינדיאנה ג'ונס 5"
צילום: EMPIRE MAGAZINE

פורסמו פרטים חדשים מהפקת "אינדיאנה ג'ונס 5"

לסצנת הפתיחה - פניו של הריסון פורד "הוצערו" ב-40 שנה בעזרים טכנולוגיים • בסרט שייצא ביוני 2023 לבתי הקולנוע, משתתפים גם פיבי וולר-ברידג' ומאדס מיקלסן
אלון פרוכטר
22 בנובמבר 2022
10:05

שבעה חודשים נותרו עד עליית החלק החמישי בסדרת סרטי "אינדיאנה ג'ונס", ואמש (שני) התבררו פרטים חדשים על ההפקה המסקרנת. בריאיון שפורסם במגזין הקולנוע הבריטי "אמפייר" סיפר במאי הסרט ג'יימס מנגולד כי בסצנת הפתיחה נעשה שימוש בטכנולוגיה שמצעירה את כוכב הסרט הריסון פורד.

לדבריו, הסצנה המדוברת מתרחשת בין עלילות הסרטים "מסע הצלב האחרון" מ-1989 ו"ממלכת גולגולת הבדולח" מ-2008. "רציתי לצלול בחזרה לימים של ג'ורג' (לוקאס) וסטיבן (ספילברג) ולהכניס בצופים אדרנלין", אמר מנגולד.

הריסון פורד ופיבי וולר-ברידג', מתוך "אינדיאנה ג'ונס 5" (צילום: EMPIRE MAGAZINE)

פורד בן ה-80, כך התברר, צילם קטעים חדשים לסרט שיותאמו לחומרי ארכיון מסרטי העבר בסדרה באמצעות תוכנה מיוחדת. מלבד זאת, הז'קט המקורי שלבש בסרט "שודדי התיבה האבודה" נשלף גם הוא ממחלקת האביזרים, כדי ליצור העתק מדויק שלו לטובת הסרט החדש.

"התקווה שלי היא שעל אף שידברו על כך במונחים של טכנולוגיה, מי שיצפה בסרט יחשוב שמדובר בקטעים שבאמת צולמו לפני 40 שנה", אמרה מפיקת הסרט קתלין קנדי למגזין. לעומתה, כוכב הסרט לא התלהב מההרפתקה הטכנולוגית. "זה קצת מפחיד", אמר פורד בריאיון. "אני לא רוצה לדעת איך זה עובד. אני שמח שהגעתי לגיל שאני בו היום".

מאדס מיקלסן, מתוך "אינדיאנה ג'ונס 5" (צילום: EMPIRE MAGAZINE)

"אינדיאינה ג'ונס 5" מתוכנן להגיע אל בתי הקולנוע ב-30 ביוני 2023. הסרט מתרחש בשנת 1969, כאשר חיילים נאצים, בהובלת השחקן מאדס מיקלסן, מסתננים אל תוכנית החלל האמריקנית. אל פורד מצטרפת הפעם בת סנדקותו הלנה, אותה מגלמת השחקנית והתסריטאית הבריטית פיבי וולר-ברידג'.

מלבדם, משתתפים בסרט בויד הולברוק, אנטוניו בנדרס והשחקן הוולשי הוותיק ג'ון ריס-דייוויס, שגילם בסרטים הקודמים את חברו של ג'ונס - סלאח. בחודש ספטמבר האחרון, אמר פורד בכנס המעריצים של דיסני D23 בקליפורניה, אמר פורד כי לא ישתתף בסרט נוסף בסדרה - אם יוצע לו בעתיד.