שי אביטל

בית משפט בהולנד החליט: שי אביטל יוסגר לישראל

סוכן הדוגמניות החשוד בעבירות מין בשתי מתלוננות לא צפוי לערער על ההחלטה. המשמעות: הוא יחזור לארץ בתוך שבועות. עורכי דינו: "הטענות שהועלו בדיון היו בעיקרן משפטיות, ולא קשורות לשאלת חפותו"
דניאל אלעזר
22 בנובמבר 2022
13:50
עודכן ב 20:14

בית משפט בהולנד החליט היום (שלישי) כי סוכן הדוגמניות שי אביטל יוסגר לישראל. אביטל חשוד בעבירות מין בשתי מתלוננות. מסתמן שאביטל יחליט לוותר על זכותו לערעור והוא צפוי להגיע למדינה בשבועות הקרובים.

לאחר החלטת בית המשפט בהולנד, השלב הבא בהליך עובר לדרג המדיני, להחלטת שר המשפטים המקומי שיאשר באופן סופי את הליך ההסגרה. לאחר שזה יקרה, יחל התיאום המבצעי בין המשטרה המקומית לנציגי המשטרה בישראל להבאתו של סוכנת הדוגמניות.

עורכי הדין ששי גז ושרון נהרי, המייצגים את אביטל, מסרו: ״הטענות שהועלו בבית המשפט בהולנד, בעיקרן משפטיות ועוסקות אך ורק בסוגיית הסגרתו. אין לדיון כל קשר לשאלת חפותו לה הוא טוען כל העת. מעולם לא הייתה לשי כל כוונה שלא לחזור לישראל ולהוכיח את חפותו".

לפני כחודשיים וחצי המחלקה הבין-לאומית בפרקליטות המדינה הגישה את בקשת ההסגרה בעניינו לידי הרשויות בהולנד. ממשרד המשפטים נמסר כי בקשת ההסגרה מבוססת על בקשת המעצר הזמני, במסגרתה מבקשת הפרקליטות להסגירו לצורך העמדתו לדין בגין העבירות שביצע לכאורה.

באוגוסט נעצר אביטל באמסטרדם, כמעט שנה לאחר שנדרש לחקירה. אביטל חשוד בשלושה סעיפים של מעשים מגונים, בהם מעשה מגונה תוך ניצול מצב של חוסר הכרה ומעשה מגונה תוך שימוש בכוח ואיומים.