דאווד ג'עפרי

משמרות המהפכה: ישראל חיסלה קצין איראני בסוריה

בארגון האיראני טוענים כי הקצין, המשתייך לזרוע האוויר, נהרג בפיצוץ מטען חבלה באזור דמשק. לפי דיווחים, הוא עבד על פיתוח יכולות הכטב"מים האיראניים
רועי קייס וגל אהרונוביץ'
23 בנובמבר 2022
08:38
עודכן ב 16:06

קצין בזרוע האוויר של משמרות המהפכה, דאווד ג'עפרי, נהרג בסוריה אתמול (שלישי), כך פורסם בהודעה שפרסמו משמרות המהפכה האיראניים. בהודעה נאמר, כי הקצין נהרג בידי "המשטר הציוני" בפיצוץ מטען צד שארע באזור דמשק. בהודעת הארגון נשלחו תנחומים למשפחת ההרוג, ומבטיחים שתהיה תגובה ל"משטר הציוני הפושע" בעקבות האירוע. עד עתה, האירוע לא דווח בכלי התקשורת הסוריים. מקור המזוהה עם המיליציות הפרו-איראניות אישר כי ג'עפרי נהרג בפיצוץ ליד שדה התעופה הבין-לאומי שבדרום הבירה.

דאווד ג'עפרי והאייתוללה חמינאי

לפי מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, ארגון אופוזיציה סורי שמקום מושבו בבריטניה, ג'עפרי היה מומחה להגנה אווירית ולכטב"מים ונהרג יחד עם שומר הראש שלו, בעל אזרחות הסורית, מפיצוץ מטען שהופעל על רכבם באזור א-סיידה זיינב. עוד דווח מפי מקורות כי ג'עפרי שהה בסוריה תקופה ארוכה ועבד על פיתוח יכולות הכטב"מים האיראניים.

כך נראה רכבו של הקצין האיראני. על פי עיתונאי סורי

על רקע המתיחות הגוברת מול איראן, ישראל וארצות הברית יערכו תרגיל אווירי משותף, שידמה תרחישים של תקיפות נגד איראן והמילציות השיעיות במזרח התיכון. הרמטכ"ל אביב כוכבי, השוהה בוושינגטון לרגל סדרת פגישות, אמר אמש: "אנחנו נמצאים בנקודה קריטית המחייבת את האצת התוכניות המבצעיות ושיתוף הפעולה עם ארצות הברית נגד איראן ושלוחיה באזור".