טירן פרו

ארה"ב במסר לרשות הפלסטינית: מצפים שתביאו לסיום הפרשה

גורם שמעורה במגעים: "המאמצים מוגברים בעת הזו, מקווים לתוצאות טובות". במקביל, ישנה היערכות גם לאפשרות של כניסה לג'נין אם הגופה לא תשוחרר. בישראל לא מתכוונים לקיים מו"מ על הגופה מחשש ליצירת תקדים שינוצל בעתיד
גילי כהן, איתי בלומנטל ועמיחי שטיין
23 בנובמבר 2022
11:46
עודכן ב 20:36

משא ומתן להחזרת גופתו של טירן פרו בן ה-17 מתנהל היום (רביעי) בין השאר בתיווך מול גורמים ברצועת עזה. לאחר לחץ ישראלי, הבהירו בכירים אמריקנים לרשות שהם מצפים שיביאו לסיום הפרשה. בכיר ישראלי הגדיר את הסיטואציה כ"מבחן לרשות הפלסטינית". בירושלים הבהירו שלא יתקיים משא ומתן על חילופי גופות, מחשש לייצר תקדים שינוצל בעתיד.


אמש התרשמו בישראל שהחמושים עומדים לשחרר את הגופה מטעמים הומניטריים, ולכן גם הוחלט למנוע פרסומים בנושא. אמבולנס של הסהר האדום עזב את מחנה הפליטים כדי להביא את הגופה למעבר ולישראל, אולם בהמשך החמושים סירבו לפניות ובישראל הבינו שהתהליך צפוי לקחת זמן.

בירושלים מנהלים שיחות גם עם הרשות הפלסטינית ועם האו"ם כדי להשיב את הגופה בלי פעילות צבאית, אך יחד עם זאת נערכים גם לאפשרות של כניסה לג'נין אם הגופה לא תשוחרר. "המאמצים מוגברים בעת הזו, מקווים לתוצאות טובות", אמר גורם שמעורה במאמצים. לדבריו, המגעים נמשכים "באופן אינטנסיבי".

בני משפחתו של פרו אמרו למתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן אליאן, כי הם לא מוכנים שחייל ייהרג או ייפצע במהלך פעולה צבאית מאחר ומדובר בגופה. המשפחה מסרה כי היא מוכנה לחכות עוד כמה ימים עד שהעניין יסתיים בצורה "שקטה".