הנער שנרצח, אריה שצ'ופק

"אלוהים נתן ואלוהים לקח": הנער אריה שצ'ופק מובא למנוחות

מנהל הישיבה בה למד נרצח הפיגוע בירושלים סיפר בהלוויה: "אתמול לא הרגיש טוב ואמרו לו לא להגיע. הוא אמר שיגיע בכל זאת כדי ללמוד ולהתפלל" • אביו ביקש ממנו סליחה: "אריה, אני מצטער בפניך"
עקיבא ווייס
23 בנובמבר 2022
13:36
עודכן ב 16:29

מאות בני אדם מלווים את אריה שצ'ופק בן ה-15 שנרצח בפיגוע הכפול היום (רביעי) בירושלים בדרכו האחרונה. מסע ההלוויה יצא משכונת מגוריו הר נוף בעיר אל הר המנוחות, שם ייטמן. "אני רק רוצה להגיד להתראות לבן שלי. אריה, אני מצטער בפניך", אמר אביו בהספדו. "אלוהים נתן ואלוהים לקח. הוא היה ילד שלימד אותנו שיעור". בין המשתתפים גם חברי הכנסת איתמר בן גביר וניר ברקת וראש עיריית ירושלים משה ליאון.

המחנך של שצ'ופק בישיבה בה למד בבית מאיר, הרב עקיבא אורלנסקי, ספד לו גם ואמר: "אריה היה השושנה שלנו בישיבה. הוא חיפש כל הזמן לגדול וללמוד. אריה היה הלב של כולנו ותמיד עזר לכולם". מנהל הישיבה הוסיף וסיפר: "אתמול אריה לא הרגיש טוב והרב בישיבה אמר לו לא להגיע. אריה אמר שהוא יגיע בכל זאת כדי ללמוד ולהתפלל בישיבה".


צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס ורבה של שכונת הר נוף בעבר, אמר בהלוויה: "כמה זה נורא ללוות נער צעיר שלא מזמן הגיע לבר מצווה. הוא הספיק רק שנה אחת בישיבה ועכשיו אנחנו מלווים אותו לבית עולמו. איזה כאב נורא זה. הוא היה נער צעיר וטוב, אהוב על כל חבריו". הרב יוסף המשיך ואמר כי "מעולם לא היה עם פלסטיני, זה גוי נבל, עם של רצח, שמקדש את הרצח. נגזר עלינו שיחיה בינינו".


צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שלמה בנג'מין, מדריך בישיבה בה למד, סיפר בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי "הוא היה המיוחד שבחבורה ואהוד על כולם". לדבריו, היה בחור שלישי שחצה את הכביש בזמן הפיצוץ, שמע את חברו של הנרצח צועק לעזרה ובא לעזרתו. "הוא לא אמר משהו על אריה, חשבנו שהוא לא היה שם פשוט", אמר.

"רק אחרי התפילה נודע לנו שאריה היה שם", שחזר בנג'מין בשיחה עם אסתי פרז בן עמי. "ידענו על חברו אלחנן שנפצע, שהוא שם. אחרי התפילה, אמא של אריה אמרה לנו שהוא נכנס לחדר הניתוח והתחלנו להתפלל לרפואתו. ואז זה נודע לנו. אריה היה אהוב על הבריות. היו לו הומור ושמחת חיים. הוא נלחם כאריה להצליח בלימודים. הוא נלקח מאיתנו. אנחנו מנסים לעכל את זה ביחד".


זירת הפיגוע. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הלוויתו של שצ'ופק יצאה משכונת הר נוף בירושלים בשעה 15:00 אל הר המנוחות. חברו, אלחנן ביטון, בן גילו, נפצע קשה בפיגוע. הם היו בדרכם יחד להסעה לישיבה. עוד בין הפצועים: גבר בשנות ה-40 לחייו במצב אנוש, שלושה במצב קשה, שניים בינוני ונפגעי חרדה. הפצועים סובלים מפגיעות חודרות וחלקם מרסיסי מתכת ברגים או רסיסים אחרים.