-
צילום: גטי אימג'ס

לא רק מונדיאל: חמישה דברים שהתרחשו השבוע בזמן שעקבתם אחרי הכדור

השיא של שליט גינאה המשוונית • בת ה-17 שניצחה את הממשלה • נשף מלכותי ראשון • מכות במפעל האייפון הגדול בעולם • וגם: ארצות הברית התקרבה אל הירח | כל הסיפורים
עמיחי שטיין
25 בנובמבר 2022
08:51
עודכן ב 09:09

בזמן שהייתם עסוקים בלצפות במונדיאל – קרו גם דברים אחרים שהם לא רק כדורגל. אז הנה חמישה דברים שהתרחשו השבוע ברחבי העולם בזמן שעקבתם אחרי הכדור.

תגידו מזל טוב לשליט גינאה המשוונית, שממשיך להחזיק בשיא – המנהיג בעל הכהונה הארוכה ביותר בעולם. השבוע נערכו במדינה בחירות, ותאמינו או לא, תאודורו אוביאנג נגמה מבאסוגו זכה בכהונה נוספת אחרי 43 שנים בשלטון.

הנשיא תאודורו אוביאנג נגמה מבאסוגו, ארכיון (צילום: רויטרס)

בניו זילנד בת 17 ניצחה את הממשלה. בית המשפט העליון בניו זילנד העניק ניצחון לקייט טיפלר, שדרשה לאפשר גם לבני 16 ו-17 להצביע בבחירות. בית המשפט פסק כי אכן מדובר בגילנות או באפליה על בסיס גיל, והפרלמנט אמור להוריד את גיל ההצבעה ל-16.

מכות בסין: לעובדי מפעל האייפון הגדול ביותר בעולם, נמאס לחיות בסגר בעקבות כמה חולי קורונה בודדים, ואלפים מהם יצאו להפגנות והתעמתו עם אנשי המשטרה שהשאירו אותם סגורים במפעל.

הנשף המלכותי הראשון: המלך צ'רלס השלישי אירח בארמון בקינגהאם את הנשף המלכותי הראשון שלו. היה שם הכול, מהבגדים ועד הטקסים החגיגיים. הכול לכבוד ראש ממשלת דרום אפריקה.

בני משפחת המלוכה וראש ממשלת דרום אפריקה בארמון בקינגהאם, השבוע (צילום: גטי אימג'ס)

וגם - ארצות הברית מתקרבת לירח. החללית ארטמיס 1, השלב הראשון בתוכנית של נאס"א להנחית אדם על הירח, התקרבה השבוע למרחק של 130 ק"מ מהירח. היא הסתובבה מסביב לשכן הקרוב שלנו – הכול כדי לאפשר בעוד כמה שנים, את חזרתו של האדם לירח.

שיגור משימת "ארטמיס 1" (צילום: רויטרס)