.
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יקצר תהליכים: הדרישה של יהדות התורה מנתניהו

המפלגה דורשת מיו"ר הליכוד להתחייב שימנה את לוין לשר המשפטים • לדברי בכירים ביהדות התורה, הצעד ייאפשר להם לוותר על חלק משמעותי מההסכם הקואליציוני
זאב קם
24 בנובמבר 2022
08:45

ביהדות התורה דורשים מיו"ר הליכוד בנימין נתניהו להתחייב שהוא ימנה את יריב לוין לשר המשפטים אם הוא רוצה לקצר תהליכים במשא ומתן הקואליציוני. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

לדברי בכירים ביהדות התורה, אם נתניהו אכן יתחייב על כך בפניהם הם יסכימו לוותר על חלק משמעותי מההסכם הקואליציוני, שעוסק בפירוט הרפורמות השונות במערכת המשפט, דבר שיזרז את החתימה על ההסכם איתם. במפלגה סומכים על לוין שיבצע את הנושאים שהם מבקשים לשנות במערכת המשפט, ובראשם פסקת ההתגברות.

בסביבת יו"ר הליכוד תקפו אמש את יו"ר הציונות הדתית, על רקע פיצוץ המשא ומתן, ואמרו: "עוד נתגעגע לבנט. סמוטריץ' הציג דרישות מופרכות". לטענת הליכוד, סמוטריץ' תבע לקבל בין השאר ארבע ועדות בכנסת, שליטה במנהל האזרחי ובעוד אגפים ממשלתיים חשובים. מנגד, בציונות הדתית מאשימים את נתניהו בכך שנסוג מכל ההבטחות שנתן להם.

במקביל, חלה התקדמות משמעותית במגעים בין הליכוד ליו"ר ש"ס אריה דרעי, כאשר גורם המעורב בשיחות אמר כי דרעי הביע נכונות לוותר על חלק מהסמכויות שאמורות להגיע לידי ש"ס, לטובת בן גביר וסמוטריץ'. דרעי צפוי לקבל מנתניהו, בנוסף למשרד הפנים, את תיק הבריאות על חשבון התחבורה, את משרד הדתות ועוד שני תיקים קטנים. בתמורה יוותר דרעי על תיק הנגב והגליל שעליו מתעקש יו"ר עוצמה יהודית.