זירת הרצח בחולון, אמש

מלבד החשוד ברצח: שני חשודים נוספים נעצרו

העצורים: גבר ואישה חשודים שניסו להבריח את האופנוע שבו נסע החשוד המרכזי • בלשים ירו לעבר כלב שתקף אותם בזמן מעצרו של החשוד, תושב חולון • "אמרנו לו שעבר באדום": שחזרה אלמנתו של הנרצח • בתו: "הוא צעק בחצי ערבית-חצי עברית, הוציא סכין ודקר את אבא שלי בלב"
סיון סיסאי, דניאל אלעזר ודקלה אהרן שפרן
24 בנובמבר 2022
10:05
עודכן ב 21:04

התפתחות בחקירת רצח יורי וולקוב: המשטרה עצרה שלושה חשודים במעורבות במעשה, כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, מלבד החשוד בביצוע הרצח, נעצרו גם גבר ואישה שחשודים שניסו להבריח בעת המעצר את האופנוע שבו נסע החשוד המרכזי. הם חשודים בסיוע בהעלמת ראיות, אך לא ברצח או בסיוע לרצח.

מחר יובאו החשודים לבית משפט לדיון על הארכת מעצרם. הקושי המרכזי בחקירה הוא להוכיח שהחשוד ברצח הוא שרכב על האופנוע. החשוד, תושב חולון בן 22, עבריין מוכר, אותר הערב בביתו ונלקח לחקירה. בדיקה העלתה שהוא רכב על הקטנוע בלי לוחית רישוי.

בלשים שהגיעו לעצור את החשוד בביתו הותקפו בידי כלב שנשך שניים מהם ופצע אותם באורח קל ובינוני. הבלשים ירו לעבר הכלב ופצעו אותו. כתוצאה מהירי נשרטה ברגלה בחורה ששהתה במקום עם החשוד. שני הבלשים פונו לטיפול רפואי בבית החולים.

באופן חריג, החקירה הועברה ליחידה המרכזית תל אביב במשטרה. לנה, אלמנתו של וולקוב שנדקר למוות מול עיניה, שיחזרה הבוקר את האירוע: "אמרנו לרוכב שהוא עבר באדום, ראיתי שמשהו לא בסדר איתו ורציתי לצלם ולשלוח למשטרה". 

החשוד דקר אמש את וולקוב, איש צוות רפואי באיכילוב בן 52, בגלל ויכוח בכביש. הוא התמוטט ופונה לבית החולים וולפסון בעיר, תוך כדי פעולות החייאה - שם נקבע מותו. וולקוב הניח אחריו אישה, שלושה ילדים ונכדה.

"הוא צעק על אמא שלי בחצי ערבית-חצי עברית, הוציא סכין ודקר את אבא שלי בלב"

בתו, דריה, אמרה הבוקר לכאן חדשות: "אבא שלי היה גיבור. היה נהג אופנוע שככל הנראה ניסה לדרוס אותם במעבר החצייה הראשון. אימא שלי התחילה לצלם אותו ורצתה להעביר את המידע למשטרה. הוא כנראה ראה את זה, התעצבן, חזר אחורה ואמר לה תמחקי את התמונות. היא הסכימה למחוק, אמרה 'הכול בסדר רק תמשיך'".

אלא שאז, לדבריה, "הוא המשיך להתקדם לכיוון ונצמד אליה. אבא שלי ראה הכול, ישר התקרב במהירות ואמר לו 'תתקדם גבר, הכול בסדר'. כנראה שלבן אדם הזה זה לא בא טוב בעין, הוא צעק על אמא שלי בחצי ערבית-חצי עברית. הוא הוציא סכין נשלפת ודקר את אבא שלי בלב".

עוד סיפרה הבת: "אבא שלי היה בן אדם מאוד חזק, שרד שלוש פעמים קורונה. עבד בטיפול נמרץ ועזר לאנשים אחרים. היה איש צבא שש שנים. אני קוראת למשטרה למצוא את הדוקר ולהכניס אותו לכמה שיותר שנים לכלא, שיסבול כל החיים״. משפחתו של וולקוב תרמה את קרניות-עיניו להשתלה.