הקמפיין שבמוקד הסערה
צילום: Balenciaga

"בלנסיאגה" פרסמה קמפיין שנוי במחלוקת - ומיהרה להתנצל

בית האופנה פרסם מודעות עם ילדות, דובי פרווה וסאדו-מאזו והואשם בניצול • מנהלי החברה בתגובה: "מתנצלים מעומק הלב בפני כל מי שנפגע, הקמפיין הוסר מכל הפלטפורמות"
אלון פרוכטר
24 בנובמבר 2022
17:35

בית האופנה היוקרתי "בלנסיאגה" לא יורד מהכותרת. חודש לאחר שניתק את הקשרים עם הראפר קנייה ווסט בעקבות התבטאויותיו האנטישמיות, הפעם החברה זכתה לתשומת לב ולא מסיבות טובות.

הלילה (חמישי) פרסמו מנהלי המותג הודעת התנצלות על שהעלו לאתר שלהם השבוע קמפיין בו נראים ילדים אוחזים בתיקים בדמות דובוני פרווה - הלבושים ברתמות סאדו-מאזו. בהודעה שפרסמו נכתב: "אנו מתנצלים מעומק הלב בפני כל מי שנפגע מהקמפיין. תיקי הדובונים לא היו אמורים להיות מוצגים לצד ילדים בקמפיין, הורדנו אותו מיידית מכל הפלטפורמות. אנו מגנים ניצול ילדים מכל סוג שהוא ועומדים לצד בטיחותם ורווחתם".

קמפיין החברה שעומד במרכז השערורייה (צילום: מתוך אתר בית האופנה)

כשעלה הקמפיין, שמקדם את קולקציית אביב-קיץ 2023 של בית האופנה, גולשים רבים כתבו ברשתות החברתיות כי התמונות "מפחידות" ו"מטרידות". אולם על אף הודעת ההתנצלות, ברשתות החברתיות עדיין זועמים על בית האופנה, ומתעלים את הזעם אל קים קרדשיאן ובלה חדיד, שמזוהות עם בלנסיאגה. קרדשיאן שיתפה פעולה עם בית האופנה במותג ההלבשה שלה SKIMS ואילו חדיד משמשת פרזנטורית של בלנסיאגה בקמפיינים רבים.

"מתי את מתכוון להגיב קים?", כתב אחד המגיבים לסערה בטוויטר. "המוניטין שלך עומד על הפרק". אחר צייץ: "סלבריטאים כמו בלה חדיד ממהרים להצטרף למחאת 'חיי שחורים חשובים', אבל לא מגנים את קמפיין 'הפורנו' של בלנסיאגה. זה מרושע".