התיעוד האיראני

פרסום ראשון: המחדל שאיפשר לאיראנים לחדור למצלמות בירושלים

הסיסמה שאיתה התמודדו ההאקרים הייתה "קלה מדי". רק שעות אחרי הפיגוע "נזכרו" בגוף הביטחוני שיש להם מצלמה בצומת. בגוף הביטחוני מתחקרים את הפריצה ומודים: "מדובר בתקלה".
רועי שרון
24 בנובמבר 2022
20:01

קוד הגישה למצלמות האבטחה שאליהן פרצו ההאקרים האיראנים ופרסמו את תיעוד הפיגוע בירושלים, היה בדרגת קושי נמוכה. כך פורסם לראשונה היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום, רק שעות אחרי הפיגוע ״נזכרו״ בגוף הביטחוני שיש להם מצלמה בצומת מול תחנת האוטובוס בו הונח המטען. 

בגוף הביטחוני מתחקרים את הפריצה ומודים כי "מדובר בתקלה". חומר הגלם של המצלמה נמצא בידי הגופים החוקרים בישראל. לפי הערכה, גם רגע הנחת המטען תועד במצלמה. לפיכך, הפריצה היא בעיקר "הישג תודעתי" שגרם למבוכה, אבל לא לנזק ביטחוני.

בטלגרם של קבוצת ההאקרים "מטה משה", שפרצה למצלמות האבטחה בכניסה לעיר, נכתב: "במשך זמן רב, יש לנו שליטה על כל הפעילויות שלכם. צעד אחר צעד ורגע אחר רגע. זה רק קצה השליטה שלנו על הפעילויות שלכם, באמצעות גישה למצלמות אבטחה. אמרנו בעבר שאנחנו נפגע במקום ובזמן שאתם לא חושבים".

ההאקרים טוענים שלא רק שהם חדרו למערכות והשיגו את המצלמות, אלא שהם פירמטו את הכוננים הקשיחים של המערכות - כך שלכאורה לא ניתן לגשת לצילומים. בעבר הקבוצה נטלה אחריות על הפעלת צופרי אזעקה באילת ובירושלים והדליפה לרשת תמונות של שר הביטחון בני גנץ.