.
צילום: אי-פי

פורבס: רוסיה הוציאה כרבע מהכנסות התקציב שלה על המלחמה באוקראינה

המגזין מעריך שרוסיה שילמה 82 מיליארד דולר, 28 מתוכם על ארטילריה ורקטות | כל הפרטים
איתמר מרגלית
25 בנובמבר 2022
10:12

מגזין "פורבס" מעריך שרוסיה הוציאה 82 מיליארד דולר על המלחמה באוקראינה, כרבע מסך הכנסות התקציב של רוסיה בשנה שעברה, שנאמדות ב-340 מיליארד דולר. הערכה זו כוללת עלויות ישירות שהכרחיות לתמיכה במבצע הצבאי, כמו גם עלויות שכר ופיצויים לפצועים ומשפחות החיילים ההרוגים, אולם אינו כולל הוצאות ביטחון קבועות או הפסדים שנגרמים לכלכלה המקומית. לפי המגזין הרוסים הוציאו עלארטילריה ורקטות בתשעה חודשי המלחמה יותר מ-28 מיליארד דולר.

בקייב טוענים שישנם יותר מ-15 אלף נעדרים מאז פרצה המלחמה לפני תשעה חודשים, ואין יודעים שמא הועברו בכפייה לרוסיה, או שהם עצורים שם, ואולי אינם בין החיים וקבורים בקברי אחים.

שר החוץ הבריטי קלברלי צפוי לבקר היום בקייב, ולפגוש את נשיא אוקראינה זלנסקי. ביקור זה מגיע יממה אחרי ששר החוץ הבריטי הכריז על אספקת עשרות רכבי חירום לאוקראינה. דוח המודיעין היומי של משרד ההגנה הבריטי מוקדש היום למצב חיילי המילואים של רוסיה, שם נכתב שכמעט ולא זכו לרמת אימונים וציודים מספיקים.

הערכת הבריטים שנהרגה כמות גדולה של חיילי מילואים במסגרת המלחמה, וסבורים שבקרמלין עלולים להיות מודאגים מעליית מספר משפחות החיילים אשר יפגינו נגד תנאי המחייה של יקיריהם, גם במחיר סיכון להיעצר על ידי הרשויות.