הדודל של רונית אלקבץ
איור: מאיה שלייפר

גוגל ישראל במחווה לרונית אלקבץ - עם גוגל צרפת

המחווה הייחודית - במלאת 58 שנים להולדת השחקנית שהלכה לעולמה ב-2016 • לראשונה: המחווה לגיבורת התרבות הישראלית תתבצע במקביל גם בצרפת
שני נחשוני ואלון פרוכטר
27 בנובמבר 2022
00:01

הלילה (ראשון) חשף מנוע החיפוש גוגל "דודל" חדש במלאת 58 שנים להולדת השחקנית המנוחה רונית אלקבץ, שהלכה לעולמה ב-2016. הדודל (שרבוט הלוגו) יופיע במסך הבית של מנוע החיפוש בישראל לאורך היממה הקרובה - וגם בצרפת. מדובר בשיתוף פעולה ראשון ויוצא דופן לשתי המדינות.

יופיע בישראל ובצרפת: הדודל של רונית אלקבץ (איור: מאיה שלייפר)

האיור שנוצר על ידי האמנית הישראלית מאיה שלייפר, משלב בין דיוקנה של אלקבץ (משמאל) לצד סילואטה של במאית (מימין), שמייצגת את עבודתה כיוצרת פורצת דרך גם מאחורי המצלמה. אלקבץ כתבה, ביימה והפיקה את טרילוגיית הסרטים "ולקחת לך אשה", "שבעה" ו"גט: המשפט של ויויאן אמסלם". בעבר הנציחה גוגל בדרך זו ידוענים, מנהיגים וגיבורי תרבות ברחבי העולם, בהן השחקניות אודרי הפבורן והדי לאמאר והזמרות שושנה דמארי ועפרה חזה.

באירוע שהתקיים אמש בתל אביב, בו חשפו בגוגל את ה"דודל" של אלקבץ, נכחו אחיה של השחקנית - שלומי, יחיאל ואסף והשחקנים אוולין הגואל, יעל אבקסיס ומנשה נוי. בנוסף הוקרן באירוע סרטון שצילמו בני המשפחה והשחקנים בשיתוף עם גוגל, בו הם עונים על השאלות הנפוצות ביותר שעלו בשנים האחרונות במנוע החיפוש בשפות עברית, אנגלית, צרפתית, ערבית ורוסית אודות אלקבץ.