-

פרסום ראשון: עדי מזרחי שבר שתיקה והודה בחקירתו ברצח יורי וולקוב

בגרסה שמסר לחוקריו אמר מזרחי שחשש מצילומה של האישה ופחד שהמשטרה תזהה את השיפורים שעשה בקטנוע. וולקוב הובא למנוחות היום. אלמנתו: "הייתי צריכה ללכת במקומו". בתו: "אדם שפל עשה לך ולכולנו חור בלב, שלא יתמלא בחיים"
דניאל אלעזר וסיון סיסאי
27 בנובמבר 2022
07:39
עודכן ב 20:39

פרסום ראשון: עדי מזרחי שבר שתיקה והודה בחקירתו היום (ראשון) ברצח יורי וולקוב. בגרסה שמסר לחוקריו אמר שהוא חשש מהצילום של האישה, והוסיף: "פחדתי שהיא תשלח את זה למשטרה ויראו את השיפורים שעשיתי בקטנוע". הוא סיים בהבעת חרטה עמוקה בפני המשפחה.


מזרחי נחקר מיום חמישי ולאורך כל סוף השבוע והודה אמש במעשה. הוא סיפר על האירועים ביום הרצח וביקש למסור שהוא מתחרט. במשטרה ממשיכים לחקור את החשודים הנוספים שנעצרן בגין מעורבות וסיוע. 

תושב חולון בן ה-52 נרצח בשבוע שעבר במעבר חצייה בעיר, והובא היום למנוחות בבית העלמין בעירו. "אני מרגישה אשמה, הייתי צריכה ללכת במקומו", אמרה אלמנתו לנה בהלוויה. השר לביטחון לאומי המיועד איתמר בן גביר השיב לה: "לא, לא. יש לך עוד שלושה ילדים שצריכים אותך".

על פי החשד, עדי מזרחי דקר את וולקוב בעקבות ויכוח בין השניים בכביש. וולקוב הניח אחריו אישה, שלושה ילדים ונכדה. לדברי בתו, דריה, "אנחנו עדיין לא מאמינים שאותו אדם שפל עשה לך חור בלב, חור שנוצר בלב של כולנו ולא יתמלא בחיים. אני לא מאמינה שאני נפרדת מאבא שלי, האבא היחיד שהיה לי כל החיים. אני כבר מתגעגעת אליך ואוהבת אותך״.

על דוכן ההספדים אמר בן גביר: ״האלימות הזאת קשורה לתרבות דיון, אבל קשורה גם למשטרה, שצריכה להיות חזקה מאוד ולפעול נגד אותם ארורים". השר המיועד הבטיח: "נעשה הכול בשם ממשלת ישראל העתידית כדי למגר את הדבר הזה".

רוני גמזו, מנכ"ל בית החולים איכילוב שבו עבד וולקוב, ספד לו בהלוויה ואמר: "כמנהל בית החולים אני לא יכול להכיר את כל העובדים, אבל את יורי הכרתי. הוא, אשתו ובנו הם עובדים שלא יכולת לא להכיר. לא הגיוני שאדם חי את חייו, מחפש דירה עם אשתו, מטייל בחולון, בבת ים או בכל מקום בארץ - והאלימות הזאת פוגשת אותו".

מעצרו של מזרחי הוארך ביום שישי האחרון בשישה ימים. בתחילת הדיון המשטרה לא ייחסה לו עבירת רצח, וסעיפי החשד נגדו היו המתה בקלות דעת, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש הליכי משפט, סיוע לאחר מעשה לפשע. בנוסף, המשטרה טענה כי יש לקיים את הדיון בדלתיים סגורות, בין השאר בטענה להגנת החשוד. משפחת וולקוב זעמה על הפרסומים, ולאחר הביקורת המשטרה עדכנה את טופס החשדות.

למשטרה יש הודעות קוליות שמפלילות את מזרחי, החשוד ברצח. ההודעות הגיעו מחברו של מזרחי שהתוודה בחקירה על שיחות ביניהם. כך פורסם בחדשות שישי בכאן 11. על פי הפרסום, אחד החשודים בפרשה שנעצר התוודה בפני חוקרי המשטרה כי מזרחי סיפר לו שרצח את וולקוב וביקש ממנו סיוע בהעלמת הקטנוע ששימש אותו להימלט מזירת הרצח.

מזרחי גם התכתב עם חברו בוואטסאפ והודה כי הוא אחראי למעשה. ההודעות הרלוונטיות נמחקו ממכשיר הטלפון הנייד שלו ובמשטרה פועלים כדי לשחזר את המידע. כמו כן, עדיין לא נמצאה הסכין שעל פי החשד שימשה אותו ברצח.