זירת הרצח ביום חמישי

4 נרצחים ב-48 שעות: "חפים מפשע משלמים מחיר"

ראש עיריית טירה על השר לביטחון לאומי המיועד בן גביר בכאן רשת ב: "אין מספיק כוח למשטרה, מקווה שבמקום דיבורים נראה מעשים". כוחות המשטרה בעיר תוגברו מחשש לנקמת דם והוקמה ועדת סולחה מקומית
סדר יום עם קרן נויבך
27 בנובמבר 2022
13:04
עודכן ב 14:44

אחרי סוף שבוע רצחני בעירו, ראש עיריית טירה מאמון עבד אלחי אמר הבוקר (ראשון) כי מדובר ב"סכסוך שמתגלגל מתגובה לתגובה". בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב הוסיף אלחי כי בסכסוך הזה "גם חפים מפשע משלמים את המחיר". לדבריו, "המצב קשה, כל הקווים האדומים נחצו".

האזינו לריאיון עם ראש עיריית טירה מאמון עבד אלחי

ראש העירייה אמר כי הוא מקווה לראות "מעשים במקום דיבורים" עם ההודעה על קבלתו של ח"כ איתמר בן גביר את תפקיד השר לביטחון לאומי. הוא ציין כי הוא "לא מסכים עם הדעות שלו", אך המשיך ואמר כי "הבוחר אמר את דברו". לדבריו, "אין מספיק כוח למשטרה".

בתום ישיבת חירום בעירייה, הוחלט להקים ועדת סולחה מקומית, שתהיה קשורה לוועדה הארצית. בנוסף, מחר תתקיים שביתת מחאה בעיר, בין היתר גם בבתי הספר. נציגי העירייה דורשים מהשר לביטחון הפנים ונשיא המדינה "להתערב ולהביא לפתרון האלימות בעיר באמצעות הקצאת שוטרים ונוכחות מתוגברת".

אתמול והלילה נורו שני גברים, תושבי טייבה וטירה, בתקרית אלימה ליד הכניסה הדרומית לעיר. בליל חמישי נורו למוות מטווח קצר שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם, ייאזן ואיימן מסרי, כשישבו בכלי רכב ליד בית הקברות בטירה. ארבעה תושבים נעצרו בחשד למעורבות ברצח זה. כוחות המשטרה בעיר תוגברו מחשש לנקמת דם. העירייה הפיצה כרוז לתושבים ובו נכתב כי היא מבקשת מהמשטרה לעשות כל מאמץ לתפוס את החשודים ולהחזיר את הסדר והביטחון לתושבים. בסך הכול, מניין הנרצחים בחברה הערבית מתחילת 2022 עומד על 90.