גנץ בריאיון

החיסול המסתורי בסוריה ונתניהו: גנץ בריאיון

יו"ר המחנה הממלכתי בריאיון לחדשות הערב: "אני חושב שנתניהו לא ייגרר אחרי הקיצונים, בינתיים זה נראה רע" • על חיסול קצין משמרות המהפכה: "המזרח התיכון זה מקום מאוד אלים, אי אפשר להתייחס לכל אירוע" • על חבירה לליכוד: "אין תרחיש נראה לעין שאצטרף לממשלה הזאת" •
רועי שרון
28 בנובמבר 2022
18:03
עודכן ב 20:28

יו"ר המחנה הממלכתי ושר הביטחון היוצא בני גנץ דחה הערב (שני) בריאיון לכאן חדשות את האפשרות להיכנס לממשלה הנרקמת אם יוצע לו. "מבחינתי נתניהו איבד את הקרדיט הפוליטי שאני יכול לתת לו", אמר גנץ. "זו אחריות של נתניהו שהממשלה תהיה אחראית ולא קיצונית, ואני מקווה שהוא יוכיח את זה. אין בעיניי כרגע תרחיש הנראה לעין שבו אני מצטרף לממשלה הזאת. אם מדינת ישראל תהיה בסכנה מוחשית ומיידית - אז אחליט מה אני עושה".

בנוסף, גנץ התנצל על דבריו בריאיון בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11 לפני כחודשיים, בו אמר כי אם נתניהו יקים ממשלה צרה "תקראו לי לסיכום ריאיון על המדינה". גנץ הוסיף כי "מדינת ישראל יותר חזקה מהפוליטיקאים שלה. כשהקיצוניות תפגוש את המציאות היא תדע לנהוג בסופו של דבר באחריות". "אני סומך על הצבא וכוחות הביטחון ואני מקווה שלא יגררו אותם למקומות שלא צריך לגרור אותם", הוסיף.

שר הביטחון היוצא המשיך והתייחס לדבריו כי מדובר בממשלה "קיצונית", ואמר כי הוא מקווה שנתניהו ינהג באחריות וכי הוא "חושב שהוא יודע איך עושים את זה. כמי שעבד עם יו"ר הליכוד, הוסיף, הוא חושב שנתניהו "לא ייגרר אחרי הקיצונים". לצד זאת, אמר, "בינתיים זה נראה רע".

בריאיון הגיב שר הביטחון גם לסוגיות ביטחוניות, בהן היכולת של ישראל להשמיד את מתקני הגרעין של איראן. על כך אמר גנץ כי "מדינת ישראל יכולה לטפל בפרויקט הגרעין האיראני. אפשר לפגוע קשות ולהגיע להישג משמעותי, אבל בסיטואציה כזאת זה לא יעבור ללא הערכת מצב". כשנשאל על הפיצוץ המסתורי בסוריה שהרג קצין בכיר במשמרות המהפכה, השיב: "המזרח התיכון זה מקום מאוד אלים, דברים קורים - אי אפשר להתייחס לכל אירוע".

כמו כן, גנץ התייחס להודעת ה-FBI כי בכוונתו לחקור את מותה של העיתואנית שירין אבו עאקלה בג'נין, ואמר: "אני לא מוכן לשתף פעולה עם חקירה של ה-FBI, כי אני חושב שעשינו תחקיר טוב". בנוסף התחייב כי "לא ניתן לאף חייל צה"ל להיחקר על אירוע לחימה בו יורים עליהם מכל כיוונים. לא ניתן לאף אחד לחקור את האנשים שלנו".