גן הגפן בהוד השרון

עובדת במעון חשודה שהשאירה אקונומיקה בבקבוקי פעוטות, 2 נפגעו קל

אם לאחד הפעוטות: "התרעתי על הסייעת הזו בעבר, לא חושבת שזו רשלנות"
אורלי אלקלעי ונטלי מתוקו
29 בנובמבר 2022
15:33

עובדת במעון יום שיקומי "גן הגפן" בהוד השרון חשודה שהשתמשה באקונומיקה לניקוי בקבוקי התינוקות ולא שטפה אותם כהלכה מהשרידים של החומר. כתוצאה מכך, שני פעוטות כבני שנתיים וחצי נפגעו באורח קל ופונו הוים (שלישי) לבית החולים מאיר בכפר סבא. על אף שמצבם הוגדר על ידי בית החולים טוב ואין סימנים קליניים של הרעלה, הם אושפזו להשגחה. העובדת, תושבת העיר בת 28, עוכבה לחקירה בחשד לרשלנות. מהעירייה נמסר כי אגף הרווחה שלה מלווה את המשפחות.

אימו של אחד הפעוטות ששתו מהבקבוקים, מורן ברדה, סיפרה: "מנהלת המעון אמרה שהילד שתה אקונומיקה או חומר אחר ושמד״א הגיעו. ישר התחלתי לבכות, חשבתי שהוא מת. ישר הבנתי שזה פלילי והבאתי את הבקבוק למשטרה". לדבריה, "התרעתי על הסייעת הזו בעבר, דיברתי עם מנהלת המעון. אני לא חושבת שזו רשלנות. בכמה בקבוקים היה מהחומר הזה. אני מצפה שיסגרו את המעון הזה ויבצעו בדיקה מעמיקה למה שקרה שם".

מעיריית הוד השרון נמסר: "במהלך שגרת יום פעילות של מעון הגפן בהוד השרון, מעון יום שיקומי, המופעל מטעם משרד הרווחה על ידי עמותה, שני פעוטות חשו לא בטוב ופונו למיון, ככל הנראה בשל חשיפה לחומר לשטיפת כלים. מצבם של הפעוטות קל והם נמצאים עם הוריהם. המשטרה פתחה בחקירת האירוע אגף הרווחה של עיריית הוד השרון מלווה את המשפחות".