האלימות בכבישים

מוטות, גז פלפל: האלימות בכבישים לא עוצרת

נערים תקפו נהג אוטובוס בגז מדמיע בקריית אתא וניפצו את שמשת האוטובוס משום שסברו שלא דיבר בכבוד לאישה מבוגרת • במקרה אחר נהג הכה במוט נהג שני משום שלא נתן לו לעקוף
חן ביאר
01 בדצמבר 2022
11:58

תופעת האלימות בכבישים לא עוצרת. רצף מקרי תקיפה של נהגים פרטיים ונהגי אוטובוס מהימים האחרונים, מציג תמונה עגומה של המציאות בדרכים.

בצומת קרית אתא, אירעה הלילה (חמישי) תקיפה של נהג אוטובוס על ידי מספר נערים. כתוצאה מהתקיפה נפצע נהג האוטובוס באורח קל ופונה למרכז הרפואי רמב"ם בחיפה.

מהחקירה עולה, כי מספר נערים שהיו על האוטובוס סברו שהנהג לא דיבר בכבוד לאישה מבוגרת שעלתה לאוטובוס, ועל רקע זה תקפו אותו באגרופים וריססו לעברו גז פלפל. בהמשך השליכו הנערים סלע לעבר שמשת האוטובוס וניפצו אותה. 

שמשת האוטובוס המנופצת בקריית אתא. צילום: דוברות המשטרה

בתוך כך, עצרה היום המשטרה תושב עכו בן 25 בחשד שתקף אתמול נהג באמצעות אלה סמוך לעין המפרץ.

מהחקירה עולה כי הקורבן לא אפשר לנהג רכב אחר להכנס לנתיב נסיעתו. על רקע זה נהג הרכב חסם את נתיב נסיעתו של הקורבן, יצא מרכבו כשהוא אוחז בידו במוט ברזל והחל להכות באמצעות המוט ברכבו של הקורבן וכן בידו ונמלט מהמקום. כתוצאה מהתקיפה, נגרמו למתלונן חבלות והוא קיבל טיפול המרכז הרפואי לגליל בנהריה.

אתמול עצרה המשטרה שני נערים בני 15 מקריית עקרון, בחשד לתקיפה חמורה של נהג אוטובוס כבן 60 ברחובות. לפי המשטרה, הנהג הותקף באופן חמור בתחנה המרכזית בעיר, כאשר לאחר התקיפה, בני הנוער נמלטו.

השניים תקפו את הנהג מוקדם יותר היום לאחר שהעיר להם על אי תשלום עבור הנסיעה באוטובוס. בתגובה, הלמו השניים בראשו עד הגעת ניידת משטרה. לאחר הגעת השוטרים, ביקש הנהג שלא להגיש תלונה נגד הנערים, כדי לא לפגוע בעתידם. השניים חזרו לתחנה המרכזית ברחובות, הנהג שהותקף נאלץ להתאשפז בבית החולים.

עוד אתמול, הוגש כתב אישום נגד נהג קטנוע בחשד שתקף נהג רכב בכביש בחיפה בסוף השבוע. חקירת המשטרה העלתה כי נהג הרכב ביצע עקיפה ותוך כדי כך צפר לו החשוד, רוכב הקטנוע. כאשר עצרו השניים, ירד החשוד מהקטנוע ובעט עם רגלו במראה של הרכב ושבר אותה.

כאשר ירד נהג הרכב על מנת לבחון את הנזק, איים החשוד על חייו וריסס גז פלפל על פניו מספר פעמים. כשניסה הנהג לחזור לרכבו, חבט החשוד עם קסדתו על הרכב מספר פעמים ולאחר מכן ברח החשוד מהמקום.

במקרה נוסף שאירע לפני כשלושה שבועות, עצרה המשטרה חשוד שתקף באכזריות, באמצע נסיעה, נהג אוטובוס בעיר יקנעם, לאחר שזה לא אפשר לו לרדת בזמן עצירה ברמזור. הנהג נפצע פציעות קלות ונזקק לקבלת טיפול רפואי.