בר לב, בן גביר, ארכיון
צילום: תומר נויברג, פלאש 90; גטי אימג'ס

בן גביר משיב לבר-לב: "ישראל תהיה בטוחה יותר בלעדיך"

השר לביטחון הפנים: העלייה באירועי התג מחיר קשורה לכניסת בן גביר לתפקיד • על המפכ"ל ש"רוצה לראות מחבל הרוג" אמר השר היוצא: "שבתאי לא תמיד שוקל כל מילה"
משה שטיינמץ
01 בדצמבר 2022
18:09
עודכן ב 18:30

יושב ראש עוצמה יהודית איתמר בן גביר, הגיב הערב (חמישי) לדברים שאמר השר לביטחון הפנים היוצא עמר בר-לב, לפיו העלייה באירועי התג מחיר קשורה לכניסתו לתפקיד. בהודעה שפרסם הערב, מסר השר המיועד לביטחון לאומי כי "בר-לב היה השר הכי כושל שבתקופתו עלו הפיגועים במאות אחוזים, הפשיעה ברחוב הפכה למכת מדינה, אלפי שוטרים התפטרו בשל תנאי שכר עלובים וחוסר גיבוי". הוא הוסיף כי "ישראל תהיה בטוחה יותר בלי עומר בר-לב".

מוקדם יותר היום אמר השר בר-לב כי הוא "רואה את העלייה במספר אירועי תג מחיר ואת הכניסה של בן גביר לתפקיד כקשורים". בשחה עם כתבים לקראת סיום תפקידו, הוסיף השר היוצא כי "זה מתחבר להתקפות שלו על הרמטכ"ל והרצון שלו לבקר בכלא את חיילי גבעתי. זה ללבות את האלימות, המילולית או הפיזית".

במקביל, התייחס בר-לב לדברי המפכ"ל יעקב שבתאי בהקלטות שנחשפו בכאן חדשות, בהן הוא נשמע מזלזל באפשרות להסלמה לפני שומר החומות. "יש כאן הדלפה מכוונת בשביל להאדיר מישהו אחד ולהחליש מישהו אחר", טען בר-לב בשיחה עם כתבים לרגל סיום תפקידו הצפוי.

על דברי המפכ"ל שלשום, אחרי הפיגוע בבנימין, כי הוא "רוצה לראות מחבל הרוג", אמר בר-לב: "כולכם מכירים את קובי, הוא מתבטא בצורה חופשית ולא תמיד שוקל כל מילה כזו או אחרת". על עצם העניין אמר השר: "כל אירוע שיש בו מחבלים שמסכנים חיי אדם, אני רוצה שהמחבלים שסיכנו חיי אדם ייהרגו".

לדברי השר, "אנו חווים אלימות בכלל בחברה הישראלית. מישהו עובר מעבר חצייה ונדקר, מישהו בכביש מכה עם קסדה. אני יכול אולי לייחס את זה לתופעה שקורית בחברה הישראלית, של האמונה שיש מקום לשימוש בכוח, ועל ידי כוח פותרים בעיות. זה מתחיל מהפוליטיקה. תהליכי עומק של חברה שנעשית יותר ויותר אלימה, כי מתייחסים יותר ויותר לשימוש בכוח כפתרון לכל מיני בעיות".