מדפי קורנפלקס
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בכיר ביוניליוור: "תנו לציבור להחליט מה לקנות"

בכיר בענקית הייבוא לכאן רשת ב ברקע חרם רשתות השיווק והירידה במכירות: "הציבור נשאר נאמן למוצרים שלנו ולא ממהר לרכוש תחליפים" • בעקבות מחאת הרשתות על העלאת המחירים: יוניליוור רשמה ירידות של מיליוני שקלים בשווי המכירות
דנה ירקצי
02 בדצמבר 2022
08:05
עודכן ב 12:25

חודש עבר מאז הודיעה יוניליוור על העלאת המחירים. רשתות השיווק התאחדו והודיעו שיחרימו את ענקית הייבוא ומאז בסניפי הרשתות כבר נתלו שלטים המודיעים על מחסור צפוי במוצרי יוניליוור עד להודעה חדשה ופונה מקום במדפים לתחליפים. בעקבות המחאה, יוניליוור רשמה ירידות של מיליוני שקלים בשווי המכירות. בריאיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר היום (שישי) בכיר ביוניליוור הבינלאומית כי החרם פוגע בסופו של דבר בצרכן הישראלי וקרא לרשתות השיווק: "תנו לציבור להחליט מה לקנות".

הבכיר הסביר כי הציבור נפגע מהמהלך כי "מוצרי יוניליוור, שהם הזולים יותר, לא נמצאים על המדף - ולציבור נשאר לקנות את המוצרים היקרים יותר". לפי "סטורנקסט", בשבוע שעבר חלה ירידה של תשעה מיליון שקלים במכירות של היבואנית לעומת השבוע המקביל בשנה שעברה. יחד עם זאת, בקטגוריות מסוימות נרשמה ירידה בכלל הקטגוריה - גם בקרב המתחרים.

"הציבור נשאר נאמן למוצרים שלנו", הסביר הבכיר והוסיף: "הציבור לא ממהר לרכוש תחליפים, אלא מחפש אותם בחנויות הקטנות, שם רואים עלייה של 20-10% בחלק מהקטגוריות". כמו כן אמר כי ביוניליוור "קשובים לציבור הישראלי ונמצאים כל הזמן במשא ומתן עם הרשתות". "השוק הישראלי חשוב לנו מאוד. יש לנו ארבעה מפעלים בפריפריה בהם השקענו מיליארד שקלים בעשור האחרון, ו-2,000 עובדים שאנחנו דואגים להם מאוד", הוסיף.