-
צילום: אי-פי

לפני שמינית הגמר: לואיס ואן חאל סימן את היריב של הולנד

המאמן ההולנדי זועם על הביקורת של התקשורת המקומית על הכדורגל של קבוצתו: "אם להאמין לתקשורת בהולנד – אנחנו לעולם לא נזכה בגביע העולמי"
אלכס נירנבורג
03 בדצמבר 2022
10:32

מאמן נבחרת הולנד לואיס ואן חאל ידע זכיות גדולות במהלך הקריירה: גביע האלופות עם איאקס ב-1995, אליפות הבונדסליגה עם באיירן מינכן ב-2010 והגביע האנגלי בקדנציה שדווקא לא הייתה מוצלחת במנצ'סטר יונייטד ב-2016.

כעת מצפה לוואן חאל מפגש נגד נבחרת ארצות הברית המפתיעה והרעננה בשמינית גמר המונדיאל, זאת בעוד הולנד שלו חוטפת ביקורת מוצדקת על משחק שבלוני ומשעמם שדי מבייש את המורשת של יוהאן קרויף, רוד חוליט, וסלי סניידר ואחרים.

ואן חאל עצמו מצא את האשם בתדמית האפורה של האוראנז' דווקא בעיתונאים. "אם להאמין לתקשורת בהולנד – אנחנו לעולם לא נזכה בגביע העולמי", קבע המאמן הוותיק, "הנה אני אומר לכם – המטרה של הולנד בגביע העולם הזה הוא זכייה".

אלא שבינתיים כבר ישנה חרושת שמועות לפיה המאמן הוותיק כבר מצא לעצמו מקום עבודה חדש בנבחרת בלגיה שנפרדה מהטורניר בבושת פנים כבר בשלב המוקדם תוך הצגת יכולת חלשה, אפילו מזו של הולנד. על כך אמר ואן חאל: "אני עדיין פה ומאמן את הולנד. נבחרת בלגיה? אני צריך לדבר על זה עם אשתי".