שופרסל
צילום: אבי דישי, פלאש 90

התקפלה: רשת שופרסל תעלה את המחירים של חלק ממוצרי תנובה

אחרי שהביעה התנגדות להתייקרות מוצרי החלב ותחליפיהם, ברשת המרכולים חוזרים בהם: "הבקשה אושרה בחלקה כדי לא לפגוע בלקוחות". רשת יוחננוף הודיעה כי היא מסירה מאות מוצרים של חברת אסם מהמדפים
דנה ירקצי
06 בדצמבר 2022
09:20
עודכן ב 16:23

רשת שופרסל הודיעה היום (שלישי) כי אישרה באופן חלקי את בקשתה של חברת תנובה להעלות את המחירים על מוצרי החלב ותחליפיהם. מהרשת נמסר כי "לאור המחסור במגוון מוצרי חלב ותחליפים בסניפים, וכדי לא לפגוע בלקוחות הרשת, הבקשה אושרה בחלקה בלבד במוצרים שאין עבורם תחליפים במותגים הנוספים".

בעקבות המהלך, חלק מהמוצרים שיחזרו למדפי הרשת הם: חמאה, שמנת חמוצה, גבינה צהובה "גוש חלב" 28%, גבינה צהובה "עמק" 28% ו-9% (400 גרם), פרוסות מוצרלה, גבינה לבנה רכה 9%, יוגורט עיזים, משקה חלב לקפה, שמנת לבישול, טופו בטעם טבעי 300 גרם, יוגורט "יופלה" לבן/תות ועוד.

בשופרסל טוענים כי המהלך הזה הוא בעצם "החרפת המאבק" מכיוון שהעלאת המחירים היא רק במוצרים שאין להם תחליפים, וכי רשימת המוצרים שיחזרו למדפים היא חלקית בלבד מתוך אלה שיצאו מהרשת, ביניהם: מוצרי יולו, יופלה, נפוליאון, פיראוס, מוצרי חלב אלטרנטיב, מוצרי חברת מעדנות ועשרות מוצרים של חברת סנפרוסט וכל מותג טירת צבי.

בתוך כך, רשת יוחננוף הודיעה היום כי היא מסירה מאות מוצרים של חברת אסם מהמדפים. הרשת הוציאה מגוון של מאות מוצרים של חברת אסם מהמותגים עוף טוב, סטארבקס, פסטה פרפקטו, צבר וטבעול בשל הכוונה של אסם להמשיך ולייקר את מוצריה, באמצעות הקשחת עמדות וביטול מבצעים באופן רוחבי. 

ברשת יוחננוף החלו לתלות שלטים על המדפים, לפיהם צפוי מחסור במותגים המדוברים עקב הניסיונות של אסם לבטל מבצעים והנחות. ברשת אמרו היום כי כבר תקופה שבאסם מקשיחים עמדות ומנסים להעלות מחירים בכל מיני דרכים, בהם ביטול מבצעים רוחביים מבלי לקרוא לזה העלאת מחיר. "עכשיו הגענו למבוי סתום", אמרו ברשת.  

מאסם נמסר: "אנו לא מתייחסים להסכמים מסחריים עם לקוחות בתקשורת. כמו בכל חודש, לאסם נסטלה יש עשרות מבצעים על מאות ממוצריה ברשתות השיווק השונות והם משתנים מעת לעת. נדגיש כי החברה הודיעה על ביטול עליית המחירים כבר בראשית פברואר וכי המחיר לצרכן לא נקבע ע״י אסם נסטלה".

כפי שדווח בחדשות הערב בכאן 11, בחברת תנובה נרשמה ירידה במכירות מוצרי המדף והמעדניה הלא מפוקחים שלה בין תחילת השבוע בו התחיל המשבר באמצע חודש נובמבר, לשבוע שקדם לו. מהנתונים עלה כי נרשמה ירידה של 3.2 מיליון שקלים - שהיא שוות ערך ל-7%. גם במוצרים המפוקחים נרשמה ירידה של 1.5 מיליון שקלים, שהם 3% מאותו מחזור.

ההודעה על אישור העלאת המחירים מגיעה לאחר שבשופרסל התנגדו לגל ההתייקרות של החברות השונות, ביניהן של חברת יוניליוור, המחזיקה בבעלות על מותגי מזון רבים. ברשת תלו בתחילת חודש נובמבר שלטים לצד מוצרי יוניליוור, בהם נכתב שבשל ההתנגדות להעלאת המחירים שדורשת החברה, ייתכן מחסור במוצרים של הספק.