-
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

אלוף במיל' אלי שרביט: "יש לישראל אינטרס שללבנון תהיה אסדת גז"

מפקד חיל הים היוצא אלי שרביט הגן על הסכם הגז עם לבנון בריאיון ראשון מאז סיום תפקידו בכאן רשת ב: "ההסכם משקף היטב את האינטרסים הישראליים"
גילי ומנליס
09 בדצמבר 2022
05:20
עודכן ב 09:24

מפקד חיל הים היוצא אלוף במיל' אלי שרביט אמר אתמול (חמישי) בריאיון ראשון מאז סיום תפקידו כי הסכם הגבולות הימיים עם לבנון "משקף היטב את האינטרסים הישראליים". בשיחה עם גילי כהן ורונן מנליס אמר שרביט, כי לישראל "יש אינטרס שלמדינת לבנון תהיה אסדה". 

בהמשך הוסיף כי "סמוך אלינו יש מדינה נעדרת אנרגיה לחלוטין", והסביר כי למדינה כמו לבנון חייב להיות "מחיר הפסד". עוד אמר: " אני מברך שיש הסכם מול לבנון. ההיגיון המסדר היה שבקו הגבול שמתחבר לראש הנקרה לא נוותר כלל. שם אסור היה לוותר ואפילו לא על מטר אחד".

"לעומת זאת, במערב אין משמעות לקווים", הוסיף שרביט. "יש בזה ויתור על שטחים עם משמעות כלכלית, לא עם משמעות ביטחונית. ולכן אני חושב שההסכם משקף היטב את האינטרסים הישראליים. למדינת ישראל יש גז לדורות קדימה".

בהקשר אמר, סיפר על הפעילות המיוחסת לישראל מול מיכליות איראניות בים האדום: "הפעילות המיוחסת לישראל במים היא פעילות חוקית. מדינה צריכה לעצור טרור שמופנה כנגדה. זה לא כמו פעילות נגד ספינה שמשייטת במים בינלאומיים".