וואטסאפ
צילום: אי-פי

חשש לפגיעה בפרטיות? החוק הבריטי שעלול לחסום את וואטסאפ במדינה

הצעת חוק "הבטיחות המקוונת" שמקודמת כעת בפרלמנט הבריטי, כוללת סמכויות שנועדו לאפשר לזרועות אכיפת החוק לגשת להודעות מוצפנות • ראש וואטסאפ: "מעדיף שהאפליקציה תיחסם"
דב גיל-הר
11 בדצמבר 2022
08:22

חברת וואטסאפ הודיעה הלילה (שבת) כי יש חשש כבד שתיחסם לשימוש בבריטניה כיוון שהיא מסרבת לאפשר למשטרה ול-M15 (סוכנות הביון הבריטית) גישה מהירה לתכני אפליקציית ההודעות. וויל קתקרט, ראש וואטסאפ בחברת Meta, אמר ל"טלגרף" הבריטי שהוא מעדיף לראות את האפליקציה חסומה עבור משתמשי הסמארטפונים הבריטיים מאשר להחליש את האבטחה.

הצעת חוק ״הבטיחות המקוונת״ שמקודמת כעת בפרלמנט בבריטניה, כוללת סמכויות שנועדו לאפשר לזרועות אכיפת החוק גישה להודעות מוצפנות בשירותים כמו WhatsApp.  למרות שוואטסאפ מעולם לא שקלה להסיר את השירות שלה באופן יזום ממדינה כלשהיא, קתקרט אמר שהחברה לא תחליש את מנגנוני אבטחתה בתגובה לדרישת בריטניה: "המציאות היא שאנחנו מציעים מוצר גלובלי. זו תהיה החלטה קשה מאוד עבורנו לבצע שינוי שבו 100 אחוזים מהמשתמשים שלנו מתפשרים על האבטחה שלהם".

לפני מספר חודשים ביצעה וואטסאפ צעד נוסף שמטרתו להגן על פרטיות המשתמש, כאשר חשפה מאפייני פרטיות חדשים שנועדו לחזק את בטיחות המשתמש. לדברי מנכ"ל החברה מארק צוקרברג, מטרת הפיצ'רים החדשים היא להמשיך לשמור על פרטיות ואבטחה באפליקציית העברת המסרים ככל האפשר.