-
-

כפי שפורסם בכאן חדשות: תחקיר צה"ל מעלה - הפלסטינית בת ה-16 נהרגה מאש הלוחמים כשעמדה ליד מחבל

בתחקיר שנערך בצבא נמצא כי קיימת סבירות גבוהה שג'ונא זכארנה נפגע מירי בשוגג בזמן שהייתה על גג בשכונה המערבית בעיר, שהפכה לזירת קרב • התחקיר נמשך ונבדק מדוע בת ה-16 הייתה במקום ומה גרם לטעות בזיהוי
איתי בלומנטל ואליאור לוי
11 בדצמבר 2022
22:55
עודכן ב 17:09

כפי שפורסם בכאן חדשות, מתחקיר ראשוני של התקרית בג'נין עלה כי ג'ונא זכארנה בת ה-16 נהרגה הלילה (שני) מאש מסתערבי מג"ב בזמן שעמדה על גג בניין לצד מחבל שירה לעברם. בצה"ל מעריכים כי זכארנה עלתה לגג כדי לצלם את האירוע לטובת פרסום ברשתות החברתיות. בהודעת דובר צה"ל נכתב כי הירי בוצע בשוגג וכי "הטענה כי כוחות הביטחון ירו לעבר בלתי מעורבים באופן מכוון הינה מופרכת וחסרת בסיס". 


ג'ונא זכארנה

לפי הודעת דובר צה"ל, כוחות הביטחון עצרו הלילה 18 מבוקשים. שלושה נעצרו בג'נין, ובהם ת'אאר צנתאוי ואחיו, החשוד כי תכנן לבצע פיגוע. במהלך הפעילות, חשודים השליכו מטענים וירו ירי מסיבי לעבר הלוחמים, זרקו מטעני חבלה ובקבוקי תבערה ממוקדים שונים, בין השאר מגגות הבתים.

לאחר מכן הגיעו למקום כוחות גלויים נוספים כדי לחלץ את הכוח והעצורים, אירוע שארך כשעה. הכוחות תפסו שני בתים עם קלעים באזור המעצרים, ואחד הצלפים, ותיק ומעוטר בצל"שים, זיהה שתי דמויות על גג מדרום אליו - אחת, לדבריו, ביצעה לעברו ירי. כשהיא החלה להימלט ירה לעברה תשעה כדורים - ומהירי הזה נפגעה הנערה, שעמדה ליד הדמות החמושה.