רצח ביפו
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

רצח או הגנה עצמית? תפנית בחקירת הירי הקטלני ביפו

לוחם צנחנים לשעבר נעצר בחשד שירה למוות בתושב יפו. לטענתו, הוא הותקף בידי ארבעה חשודים לאחר שסירב למכור לגבר שנורה אקדח אירסופט. בעדותו טען הצעיר כי התכוון לירות באוויר במטרה להבריח את התוקפים, ופגע בתושב יפו שמת מפצעיו
דניאל אלעזר
22 בדצמבר 2022
13:01

מוחמד זתוניה נורה למוות אמש (רביעי) ביפו. המשטרה עצרה חשוד בביצוע הירי, תושב הוד השרון בן 22. בתחילה עלה חשד לרצח, אך על פי גרסתו של החשוד הוא הגן על עצמו לאחר שהותקף על ידי ארבעה גברים.

לדברי החשוד בירי, לוחם צנחנים לשעבר, הוא פרסם מודעה ברשת טלגרם במטרה למכור אקדח אירסופט שהיה ברשותו. הוא התכתב עם קונה פוטנציאלי והשניים קבעו להיפגש ביפו מבלי שהדבר עורר את חשדו של הצעיר.

 הנרצח מוחמד זתוניה 

לטענתו, כשהגיע למקום הבחין בזתוניה, בעל מבטא ערבי, וסירב למכור לו את האקדח. לדבריו, ארבעה אנשים קפצו עליו, הכו אותו וניסו לשדוד ממנו את האקדח. הוא חמק למכוניתו והוציא משם את האקדח, אותו הוא נושא ברישיון מעבודתו כמאבטח טיולים.

בעדותו טען הצעיר כי התכוון לירות באוויר במטרה להבריח את התוקפים. במהלך הירי פגע בזתוניה שמת מפצעיו בבית החולים. לאחר הירי התוקפים נמלטו, והצעיר הזעיק את המשטרה. החשוד נשלח למעצר בית, השופט הסביר בהחלטתו כי נוכח הסיטואציה שאליה נקלע, אין מסוכנות מצד החשוד ואין חשש שישבש חקירה. נציג המשטרה ביקש עיכוב ביצוע ולכן החשוד ישאר במעצר עד מחר.

אחיו של החשוד בירי פרסם בתגובה למעצרו: "אחי הוא מלח הארץ, לוחם מוערך ביחידה מובחרת בצה"ל שמעולם לא עבר על החוק. הוא נקלע לסיטואציה בלתי אפשרית שאני לא מאחל לאף בן אדם להיקלע אליה. המשפחה שבורה, הסיטואציה הזאת היא מעולמות שהמשפחה לא מכירה". 

בהכנת הידיעה השתתף עופר חלפון