אנה זק, מתוך "לך לישון"
צילום: יונתן קובץ'

השיר הישראלי המושמע ב-2022: "לך לישון" של אנה זק

על פי נתוני אקו"ם, שמונה שירים מתוך עשרת המושמעים ביותר - בביצוע נשים • היוצר המושמע ביותר בישראל הוא אבי אוחיון - שנה רביעית ברציפות • את רשימת המבצעים והמבצעות מוביל איל גולן, כשאחריו הזמר המנוח אריק איינשטיין, שלמה ארצי, שרית חדד ועומר אדם
שני נחשוני
25 בדצמבר 2022
06:30

שבוע להגעתה של השנה האזרחית החדשה, אגודת אקו"ם פרסמה הבוקר (ראשון) נתוני סיכום שנת 2022 במוזיקה. על פי הנתונים, השיר "לך לישון" של הזמרת אנה זק הוא השיר הישראלי המושמע ביותר ברדיו, כששמונה מרשימת עשרת השירים המושמעים ביותר הם בביצוע נשים, בהן נועה קירל ("פעמון" ו"פנתרה"), נונו ("Cute Boy") ועוד.

אבי אוחיון הוא היוצר המושמע ביותר בישראל, כמחבר וכמלחין - שנה רביעית ברציפות. אוחיון חתום על שירים בהם "קרן שמש" ו"מי לא יבוא" בביצוע בניה ברבי ואברהם טל. את רשימת המבצעים והמבצעות מוביל איל גולן, כשאחריו הזמר המנוח אריק איינשטיין, שלמה ארצי, שרית חדד ועומר אדם.

בחלוקה לתחנות הרדיו הארציות - השיר המושמע ביותר הוא "סתלבט בקיבוץ" של פול טראנק וג'ימבו ג'יי, ואילו בתחנות הרדיו האזוריות השיר המושמע ביותר הוא "לך לישון". לעומת זאת, את רשימת השירים הלועזיים מוביל As It Was של הזמר הבריטי הארי סטיילס.