שי אביטל
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בעוד שבוע: סוכן הדוגמניות שי אביטל יוסגר לישראל

שוטרי ימ"ר יטוסו להולנד כדי ללוות את אביטל חזרה לארץ והיישר למשרדיהם
דניאל אלעזר
25 בדצמבר 2022
23:17

סוכן הדוגמניות שי אביטל החשוד בישראל בעבירות מין יוסגר מהולנד ככול הנראה ביום שלישי הקרוב, כפי שהותר היום (ראשון) לפרסום. אביטל נמלט מישראל לאחר שכמה נשים הגישו נגדו תלונות במשטרה, ויעבור לנציגי משטרת ישראל בהולנד במידה ויושלמו כל הליכי ההסגרה נגדו. 

בהמשך לחקירה המתנהלת ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב, יוסגר אביטל בתחילת חודש ינואר ויעבור מרשויות האכיפה באמסטרדם. בתיאום המחלקה לתיאום מבצעי בחטיבת המודיעין ולאחר אישור המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, לידיהם של נציגת משטרת ישראל בהולנד ובלשי היחידה המרכזית.

אביטל יעלה על טיסה מסחרית של אל-על אחרי כמעט ארבעה חודשים במעצר בהולנד. שני שוטרים של ימ"ר תל אביב יטוסו בימים הקרובים להולנד ויחברו לנספחת הישראלית, כולל השוטרת שהייתה שותפה למעצרו המתוקשר באחד ממקומות הבילוי באמסטרדם. השוטרים אחרי תיאום מבצעי יעבירו באופן רשמי את אביטל לשלטונות בישראל.

השוטרים של ימ"ר תל אביב יעלו איתו לאותה טיסה מסחרית ארצה. סוכן הדוגמניות יהיה עצור והם יפקחו עליו כל הדרך עד לנחיתה שלו בארץ. הוא צפוי לנחות בשעות אחר הצהריים, ומנמל התעופה היישר למשרדי ימ"ר תל אביב. שם הוא יחקר על תלונות שתי נשים בגין מעשים מגונים, כפי שמופיע בכתב האישום.

לאחר מכן ייתכן ויחקרו אותו גם על תלונות נוספות שלא הופיעו בבקשת המעצר ההולנדית. במשטרה מעריכים כי עם נחיתת אביטל הם יבקשו להאריך את מעצרו והגעתו תוביל למתלוננות נוספות לאזור אומץ וביטחון להתלונן ולסייע לבסס חשדות נוספים נגדו.