שאול אמסטרדמסקי

בהצלחה לממשלה החדשה! (ורק שאלה אחת - גדולה)

רגע לפני ההשבעה, שאול אמסטרדמסקי מבקש להבין מה התוכנית הכלכלית של מדינת ישראל
שאול אמסטרדמסקי
26 בדצמבר 2022
22:33

בהמשך השבוע, בלי נדר, תושבע ממשלה חדשה. מזל טוב! הצלחתך הצלחתנו. בואו נראה איזה דברים מופלאים הממשלה הזאת כבר הביאה לנו.

עוד לפני שקמה - חוק האפליה. כי לא הייתה מספיק אפליה, לכאורה. את פסקת ההתגברות, כי לא הייתה פה מספיק משילות, לכאורה. חוק הסמכויות לבן גביר, כי אם כבר ממציאים תפקיד חדש - צריך להמציא לו סמכויות.

דברים מדהימים, ולי יש רק שאלה אחת, בכל הטוב הזה, יש איזה משהו כלכלי שאפשר להביא? לא, כי, בחוץ המחירים עולים נורא נורא מהר ומחירי הדיור כבר אין מה לדבר עליהם, חצו את ה-20%. גם האבטלה מתחילה להתרומם, ובאופק רואים מיתון כלכלי עולמי שמגיע אלינו, אולי כדאי לתכנן איזה משהו כלכלי?

הדברים הכלכליים הספורים שכן הבאתם לנו, הם פשוט לעשות "בטל" לממשלה הקודמת, לבטל את אגרות הגודש, לבטל את המס על החד-פעמי והשתייה המתוקה, לבטל את הרפורמה בחקלאות ולבטל עוד.

זו לא תוכנית עבודה, בינתיים נראה שבחודשים הקרובים כל הקשב של הממשלה החדשה הולך להיות עסוק רק בלקחת תקציבים ולהעביר למגזר, להעביר תקציבים לישיבות, להעביר תקציבים להתנחלויות ולריב עם השמאל על רפורמות במערכת המשפט.

ואני? אני מת לפרגן ולהגיד: "יואו, איזו תוכנית מדהימה הבאתם בדיור, תוציאו הודעה לעיתונות, אני אפרגן לכם!". בקיצור, אם בעת הכלכלית הנוכחית ככה נראים סדרי העדיפויות של הממשלה הנכנסת - שיהיה בהצלחה לכולנו.