משמרות המהפכה
צילום: אי-פי

כמה קרובה הגדרת משמרות המהפכה כארגון טרור?

בשבועות האחרונים עלתה הדרישה מכמה מדינות באיחוד האירופי • הסיבות לשינוי הגישה: המעורבות האיראנית במלחמה באוקראינה, שיתוף הפעולה הגובר עם רוסיה ודיכוי ההפגנות באיראן • דיפלומטים לכאן חדשות: "יקרה רק במסה 'קריטית' של חברות באיחוד"
עמיחי שטיין
27 בדצמבר 2022
21:16

בשבועות האחרונים עלתה דרישה של כמה מדינות באיחוד האירופי, שהאיחוד יגדיר את משמרות המהפכה כארגון טרור. בין המדינות, גרמניה והולנד. בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (שלישי) כי הסיבות לשינוי הגישה היא המעורבות האיראנית במלחמה באוקראינה, שיתוף הפעולה הגובר עם רוסיה ודיכוי ההפגנות באיראן.


החודש החליט האיחוד האירופי על סנקציות נגד משמרות המהפכה, ודיפלומטים מערביים אמרו לכאן חדשות כי "יש מוכנות מסוימת לשקול את האפשרות שמשמרות המהפכה יוגדרו ארגון טרור". אותם דיפלומטים הוסיפו כי "ההחלטה תקרה רק שתהיה 'מסה קריטית' של חברות באיחוד האירופי שידרשו את זה".

לדברי אותם דיפלומטים השינוי לא יקרה מחר בבוקר. "זה כנראה יקח זמן, אבל התהליך שאנחנו רואים כעת הוא איתות חיובי שמשהו השתנה". גורמים באיחוד האירופי הסבירו לכאן חדשות כי "האיחוד האירופי עוקב מקרוב אחר האירועים באיראן. כרגיל, המדינות החברות יקבעו את התגובה המתאימה ביותר".

גורמים ישראלים הביעו את החשש ממערכת היחסים הנמשכת בין רוסיה ואיראן. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שלשום כי הגורמים אמרו לדיפלומטים מערביים כי הם חוששים שהרוסים יתמכו ויסייעו לאיראן בתוכנית הגרעין שלהם, בתמורה לכך שטהראן תספק נשק למוסקווה.

איך נראים חיי הנשים תחת משמרות המהפכה? | עוד יום