-

מי פה בעל הבית?

עקיבא נוביק ויאיר אטינגר עושים סדר בנגמ"ש החרדי והחרד"לי, ומבררים למה הביטאון הליטאי "יתד נאמן" בחר לתקוף בימים האחרונים את החסידים ששקלו להצטרף לקבינט המדיני–ביטחוני, וגם את הסרוגים שדרשו את "חוק האפליה" | האזינו להסכת
עוד יום
29 בדצמבר 2022
07:10
עודכן ב 30 דצמבר 10:08

הממשלה הדתית ביותר בתולדות המדינה הושבעה אתמול (חמישי). במבט ראשון הקואליציה הומוגנית, אבל רגע לפני ההשבעה החגיגית התעוררו הבדלי השקפות וגישות בין השותפות הטבעיות יהדות התורה ובתוכה אגודת ישראל ודגל התורה, ש"ס, עוצמה יהודית והציונות הדתית. 

מי פה בעל הבית? | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום" 

הפעם ב"עוד יום", עקיבא נוביק ויאיר אטינגר עושים סדר בנגמ"ש החרדי והחרד"לי, ומבררים למה הביטאון הליטאי "יתד נאמן" בחר לתקוף בימים האחרונים את החסידים ששקלו להצטרף לקבינט המדיני–ביטחוני, וגם את הסרוגים שדרשו את "חוק האפליה". 

אחד השסעים המרכזיים הוא בין הזרם הדתי-לאומי לחרדי, "הרווח" שבין מרכיבי הקואליציה. גם הקטטות שואבות מהבדלי האידאולוגיה האלה. שתי הקבוצות נותנות תשובות שונות לשאלה איך להיות יהודי במדינה ריבונית. תשובת מפלגת הציונות הדתית היא שאנחנו כעת בתקופת תהליך של גאולה ויש להשפיע על המרחב הישראלי והפרהסיה של המדינה.

מהצד השני יש גישה צוננת יותר כלפי המדינה, של החרדים. המטרה היא דאגה לסקטור, ללא ציפיות דתיות גבוהות ממנה, ולעשות מה שאפשר במסגרת הכוח הפוליטי שלהם. אם כי גם אצל החרדים יש תזוזות.