חיסון לקורונה (אילוסטרציה)
מיכאל גלעדי, פלאש 90

בכירים במשרד הבריאות: אין קשר בין שבץ מוחי לחיסוני הקורונה

הרשויות האמריקניות הוציאו שלשום הודעה כי יש חשד לעלייה במקרי שבץ מוחי לאחר קבלת מנת הבוסטר מותאמת אומיקרון של חברת פייזר • ב-CDC וב-FDA טוענים כי מחקרים אחרים ונתונים שלהם לא מורים על קשר אבל מתוך שקיפות לציבור דיווחו על הנתון הזה
קטי דור
16 בינואר 2023
21:31

בכירים במשרד הבריאות אמרו לכאן חדשות היום (שני) כי לאור הנתונים שנאספו בארץ אין לדעתם קשר בין החיסונים לבין הסיכון לעלייה בתחלואת שבץ מוחי, למרות ההודעה שהוציאו רשויות הבריאות האמריקניות, כך פורסם במהדורת חדשות הערב עם מיכל רבינוביץ'.

הרשויות האמריקניות הוציאו שלשום הודעה כי יש חשד לעלייה במקרי שבץ מוחי לאחר קבלת מנת הבוסטר מותאמת אומיקרון של חברת פייזר. יחד עם זאת, אמרו ב-CDC וב-FDA כי מחקרים אחרים ונתונים שלהם לא מורים על קשר אבל מתוך שקיפות לציבור דיווחו על הנתון הזה.

כעת, במשרד הבריאות אומרים כי לפי הנתונים בישראל אין עלייה בתחלואת שבץ לאחר החיסונים כפי שנחשף בכאן חדשות בשבוע שעבר, והיום הוציא האגף לאפדמיולוגיה במשרד הבריאות לקופות החולים ולבתי החולים עדכון לתדריך החיסונים ובו הם כותבים: "מדובר בסיגנל ראשוני שעדיין בתהליך בדיקה, והסבירות שיש לו משמעות קלינית נמוכה ביותר ואין שום שינוי בהמלצות להתחסן".

אין שינוי בהמלצות האמריקנים, הם ממליצים להתחסן מגיל חצי שנה נגד קורונה.