הבולען בהוד השרון

בעקבות הבולען: צו הפסקת עבודה הוצא לחברת הבנייה "ראדקו"

הצו לא יחול על העבודות לתיקון הבור • בעקבות האירוע שלושה בניינים בעיר פונו מדיירים • עיריית הוד השרון לכאן חדשות: מדובר באירוע שככל הנראה היה אפשר למנוע
יואב בורוביץ'
21 בינואר 2023
10:35

פרסום ראשון: עיריית הוד השרון הוציאה הבוקר (שבת) צו הפסקת עבודה לחברת הבנייה "ראדקו התחדשות עירונית", בעקבות היווצרותו של בולען השבוע בפרויקט תמ"א ברחוב הצנחנים בעיר. הצו לא יחול על העבודות לתיקון הבור.

חברת "ראדקו התחדשות עירונית" היא בבעלות קבוצת רפאלי ובנק מזרחי טפחות והיא נחשבת חברה יזמית גדולה וותיקה. בעקבות האירוע שהתרחש ביום חמישי, שלושה בניינים בעיר בהם 53 דירות, פונו מדיירים.

מעיריית הוד השרון נמסר לכאן חדשות: "מדובר באירוע שככל הנראה היה יכול וצריך להימנע. בדיקת האירועים שהובילו לזליגת הקרקע נמשכת במקביל לטיפול במקום, ולאחר סיומה נפעל אל מול כל הגורמים הרלוונטיים על מנת למנוע הישנות מקרים דומים.

"מבחינת תת הקרקע כבר בתחילת האירוע ניכר כי דופן אחת של החניון התת קרקעי שנמצאת בתהליכי חפירה, לא דופנה כפי שנדרש בתוכניות לביצוע, מה שככל הנראה גרם להפעלת לחץ ולזליגת אדמה ממתחת לכביש ומדרך הגישה לבניין הסמוך. צו הפסקת עבודה הוצא לחברה הבונה בשטח עם החרגה לעבודות מאושרות לתיקון הבור. העירייה תמשיך לפקח על תהליך התיקון כמו גם על המשך הבניה".