-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בלי ציונים ומועדי ב': מרצים באוניברסיטאות פתחו בעיצומים

מועצת ארגוני הסגל האקדמי באוניברסיטאות העברית, ת"א, בן גוריון, בר אילן, חיפה, הטכניון ומכון ויצמן דורשת לעדכן את שכר המרצים. ועד ראשי האונ': דיון בתוספות שכר תלוי בהסכם של ההסתדרות עם המדינה ובאישור תקציב המדינה - שטרם קיימים
לירן כוג'הינוף
23 בינואר 2023
13:58

מרצים באוניברסיטאות העברית, תל אביב, בן גוריון, בר אילן, חיפה, הטכניון ומכון ויצמן פתחו היום (שני) בעיצומים ומשבשים את בחינות סמסטר א' בדרישה לעדכון שכרם. לדבריהם, מאז ההכרזה על סכסוך עבודה בתחילת החודש, משרד האוצר פועל בניגוד ליחסי העבודה הקיבוציים וגורר רגליים במשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי חדש, אחרי שהאחרון הסתיים לפני כמה שנים.

המרצים הודיעו כי יבדקו את המבחנים והעבודות של הסטודנטים אך לא יפרסמו ציונים, לא ינסחו מבחנים למועדי ב' ולא ישיבו לפניות סטודנטים בנוגע למבחנים.

המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי באוניברסיטאות טוענת כי ועד ראשי האוניברסיטאות, משרד האוצר וועדת תקצוב ההשכלה הגבוהה "מקיימים רק פגישות סרק כדי להעביר זמן ולא במטרה להגיע לפתרונות אמיתיים". המרצים אף מאיימים להחריף את הצעדים אם לא תהיה התקדמות רצויה מבחינתם במשא ומתן.

ועד ראשי האוניברסיטאות מסר בתגובה: "מזה כשנה מתקיים משא ומתן אינטנסיבי עם המועצה המתאמת של הסגל הבכיר, בהשתתפות נציגי הממונה על השכר במשרד האוצר. נציגי הממונה הבהירו לא אחת שהאפשרות לדון בתוספות שכר תלויה בהסכם מסגרת של ההסתדרות עם המדינה - וכזה טרם נחתם, וכן באישור תקציב המדינה - שגם הוא טרם עבר בכנסת. הצענו לנציגי הסגל לקיים דיונים בסוגיות אחרות, אקדמיות, אך סורבנו פעם אחר פעם. אנו מצרים מאוד על החלטת המועצה לנקוט בצעדים ארגוניים ולא נאפשר להפוך את הסטודנטים לבני ערובה. בכוונתנו לנקוט בכל הצעדים העומדים לרשותנו במסגרת זכותן החוקית של האוניברסיטאות לאפשר את סיום הסמסטר ואת תקופת הבחינות כמתוכנן".