קיילי ג'נר, היום בתצוגת האופנה בפריז
צילום: גטי אימג'ס

האריה שגנב את ההצגה בשבוע האופנה בפריז

ארבעה ראשי פוחלץ מדומים שעוצבו עבור בית האופנה סקיאפארלי - כבשו את הרשתות החברתיות • את אחד מהם נשאה כוכבת הריאליטי קיילי ג'נר • את ארבעת הראשים עיצבה חברת Animal Replicas שהקימו שני מעצבים ישראלים
אלון פרוכטר
23 בינואר 2023
14:27
עודכן ב 19:32

בפריז נפתח היום (שני) שבוע אופנת ההוט-קוטור, בתצוגת קולקציית אביב-קיץ 2023 של מותג האופנה האוונגרדי סיאפארלי. בתצוגה שלוש מן הדוגמניות הבולטות בתעשייה - אירינה שייק, נעמי קמפבל ושלום הארלו צעדו כשעל חזית השמלות שלהן מה שנראה כמו ראשים של אריות ונמרים.

קיילי ג'נר בתצוגת האופנה של סקיאפארלי (מתוך: עמוד האינסטגרם הרשמי של קיילי ג'נר)

מלבד שלוש הדוגמניות, גם כוכבת הריאליטי ואשת העסקים קיילי ג'נר שהוזמנה לצפות בתצוגה, הגיעה אל האירוע עם אחד העיצובים ועם ראש אריה תואם משלה. ג'נר, שאחריה עוקבים 379 מיליון משתמשים באינסטגרם, שיתפה בחשבון הפרטי שלה תמונות מהתצוגה, שהציפו את הרשתות החברתיות.

תצוגת האופנה של סקיאפארלי, היום (מתוך: עמוד היוטיוב FF Channel)

על אף שלא מדובר בפוחלצים של בעלי חיים אמיתיים, התמונות עוררו גל תגובות זועמות של מתנגדי השימוש בבעלי חיים בתעשיית האופנה. אחת התגובות הבולטות הייתה של קארי ג'ונסון, אשתו של ראש ממשלת בריטניה לשעבר בוריס ג'ונסן שהיא גם פעילת איכות סביבה. ג'ונסון פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה תמונה מהתצוגה עם הכיתוב: "מכעיס! אמיתי או מזויף זה רק מקדם גביעי ציד. איכס".

ואם תהיתם, את בעלי החיים בעלי הדמיון המדויק למקור, עיצבה עבור בית האופנה חברת Animal Replicas, של המעצבים הישראלים עמי זרוג וחן אלפי. החברה שהקימו מייצרת פריטים דמויי ראשי פוחלץ עבור לקוחות פרטיים.