חיסון לקורונה
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

פרסום ראשון: ועדת החיסונים המליצה - חיסון לקורונה בכל שנה

פרסום ראשון: לאחר ישיבת ועדת החיסונים שהיתה בשבוע שעבר שם דנו בחיסוני הקורונה- ממליצה ועדת החיסונים למשרד הבריאות להיערך לחיסון קורונה שנתי בכל שנה • המבצע יערך בסתיו
קטי דור
24 בינואר 2023
21:27

ועדת החיסונים ממליצה למשרד הבריאות להיערך לחיסון האוכלוסיה לקורונה, פעם בשנה בתקופת הסתיו, במבצע משותף של חיסוני קורונה ושפעת יחד בשתי זריקות נפרדות, כך פורסם היום (שלישי) במהדורת הערב בהגשת מיכל רבינוביץ'.


לאחר ישיבת ועדת החיסונים שהיתה בשבוע שעבר שם דנו בחיסוני הקורונה- ממליצה ועדת החיסונים למשרד הבריאות להיערך לחיסון קורונה שנתי בכל שנה, בתקופת הסתיו, ההמלצה היא לצאת למבצע חיסוני חורף משולב של חיסוני קורונה ושפעת - בשני חיסונים נפרדים כרגע, כי אין חיסון אחד עדיין.

ד"ר טל ברוש, מרכז עבודת הצוות לטיפול במגיפות וחבר בוועדת החיסונים אמר לכאן חדשות כי "ההמלצה הזאת נועדה גם כדי להקל על האוכלוסיה, גם כדי להקל על הצוותים המחסנים- וגם מתוך הערכה וגם תקווה- שהקורונה הופכת להיות מחלת חורף עונתית".

כמו כן, ממליצים חברי ועדת החיסונים למשרד הבריאות לקנות חיסונים, שיהיה במלאי חיסונים לכל האוכלוסיה בסיכון במחסנים למקרה שתהיה התפרצות בקיץץ

ההערכות המומחים הן כי בישראל יש חיסון עדר לאור העובדה שמרבית האוכלוסיה - כיותר מ-70 אחוזים חלו בקורונה, לעיתים גם כמה פעמים, ורוב האוכלוסיה גם מחוסנת- ולכן ממליצים להיערך לחיסון בוסטר אחד בכל שנה.