עידן רייכל
צילום: זיו חדש

עידן רייכל לכאן רשת ב: "הכי קל לקום וללכת - אבל זה המקום שלנו"

הזמר המצליח שיחרר סינגל חדש והתייחס בריאיון לכאן רשת ב למחאה נגד רפורמת המשפט • רייכל: "קול של זמר או שחקן, לא שווה יותר משל מישהו שאני פוגש במונית או בחנות הירקות" • האזינו לריאיון
אסתי פרז בן-עמי ודורית אסרף-מזרחי
30 בינואר 2023
16:50

בשבוע שעבר שחרר המוזיקאי המצליח עידן רייכל סינגל חדש בשם "אין לך דאגות". בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב עם אסתי פרז ודורית אסרף מזרחי, אמר היום (שני) רייכל כי השיר שכתבו נתן גושן ואבי אוחיון "מביא נחמה גדולה בתוך כל המירוץ והטירוף שאנחנו נמצאים בו".

האזינו לריאיון המלא עם עידן רייכל בכאן רשת ב

כשבשבועות האחרונים מתקיימת מדי שבוע מחאה ברחבי הארץ על כוונת הממשלה לבצע רפורמה במערכת המשפט, וכשהאלימות שבה ומרימה את ראשה, אמר רייכל כי זה משפיע עליו "בכול יום ובכול דקה". לדבריו, "העשייה שלי לא מנותקת, היא תמיד הייתה חברתית, גם מוזיקלית וגם עם אמירה חברתית ושיקוף של המציאות. אני חושב שתמיד אפשר לתת קונטרה בעשייה חיובית - במקום לצאת להפגנות אפשר להשמיע את 'ממעמקים' בצהרי היום. כשצריך לתת מקום לאמנים הוותיקים, צריך פשוט להקליט".

"העשייה שלי צריכה להיות חיובית", אמר רייכל. "ההבדל היחידי בין אומנים שמשמיעים את קולם לבין אחרים, הוא שיש להם פלטפורמה יותר גדולה או שהקול שלהם יותר מהדהד. הקול של זמר או שחקן כזה או אחר, לא שווה יותר מאשר מישהו שאני פוגש במונית או בחנות הירקות. פשוט כשאומנים זועקים זה עושה רעש יותר גדול. אומן שהעשייה שלו היא לא פוליטית או חברתית בכלל, אין סיבה שדווקא הוא זה שידבר".

משנת 2009 מנהל רייכל מערכת יחסים עם דמאריס דויבל, ילידת אוסטריה, ולהם ארבעה ילדים. כשהרוחות במדינה סוערות, עבור רייכל האופציה לעזוב את המדינה - לא עומדת כלל על הפרק. "אני נשוי לבת הזוג שלי, היא אוסטרית. מעולם לא חשבתי אפילו להוציא דרכון אוסטרי. אני חושב שאני לא בעד הדבר הזה. אחד הדברים הקלים הם לקום וללכת, אבל זה המקום שלנו. לא סתם כשכתבתי עם דורון מדלי 'כאן זה בית כאן זה לב' - אז המשפט שבחרנו היה 'ואותך אני לא עוזב'. זה לא קשור, ברירת המחדל היא שלא עוזבים".

בחודש הבא ישוב "הפרוייקט של עידן רייכל" אל הבמות. ההופעות יתקיימו ב-14 וב-15 בפברואר באולם "אקספו" תל אביב.