שאול אמסטרדמסקי

הרפורמה או "השמאלנים"? מי באמת פוגע בכלכלה הישראלית

חברת דירוג האשראי מודי'ס פרסמה אתמול הודעה חריגה, ובה היא מפרטת כיצד צעדי ממשלת ישראל עלולים להביא לירידה בדירוג של ישראל, לראשונה מאז 1988. המסמך מהווה תשובה למי שטוען שלא הרפורמה של נתניהו ולוין היא זו שפוגעת בכלכלה, אלא "השמאלנים" שמזהירים ממנה
שאול אמסטרדמסקי
08 במרץ 2023
18:23

אתמול בלילה אחת משלוש חברות דירוג האשראי הגדולות בעולם "מודי'ס", פרסמה הודעת אזהרה חריגה על הכלכלה הישראלית היום בבוקר ראינו הודעה של אחת מחברות ההייטק הגדולות בישראל "ריסקיפייד" על כך שהיא מוציאה את כל הכסף שלה מישראל ומתחילה גם להעביר עובדים מישראל לפורטוגל.

שני האירועים האלה, יש קו אחד שמחבר ביניהם. אתמול בלילה, הודעה חריגה מאוד של מודי'ס שמוציאה את כל האוויר מהבלון שניפחו האנשים שתומכים במהלכים של הממשלה. לטענתם, לא הרפורמה שפוגעת בכלכלה אלה השמאלנים שפוגעים בכלכלה. באה מודי'ס ואומרת - המהלכים של הממשלה הם אלה שפוגעים בכלכלה.

ההודעה מגיעה בגלל שלוש סיבות: התחזקות הממשלה על הרשויות האחרות שתוכל להעביר כל חוק שתרצה, הרס מערכת המשפט וההשפעה על מגזר ההייטק שמשקיע הרבה כסף בכלכלה הישראלית -  המשקיעים לא ירצו להשקיע במדינה שהיא פחות דמוקרטית.

הבוקר, במהלך של "ריסקיפייד" להוציא מפה את כל הכסף וגם את העובדים הם מאותתים שמודי'ס צודקת לחלוטין. הממשלה נבחרה כדין, יש לה רוב בכנסת והיא יכולה לעשות מה שמתחשק לה, אבל היא צריכה להבין שיהיה לזה מחיר - אותו נשלם כולנו אנחנו בשעת השין.

והממשלה צריכה להחליט מה היא עושה היא ממשיכה קדימה ובמו ידיה הורסת את הכלכלה הישראלית, שכולנו בנינו כל כך קשה במשך השנים, או שהיא עוצרת שנייה ושואלת איך הגעתי לנקודה הזאת? ומתחילה לתקן את מה שכבר נהרס.