לורין, בסוף השבוע
צילום: ALMA BENGTSSON/ SVT

צרות בצמרת: השיר של שוודיה לאירוויזיון מועתק?

סרטון בטיקטוק גילה דמיון מפתיע בין השיר המוביל בהימורים לשיר אוקראיני • במקביל, מחר עתיד להיחשף השיר האחרון בין השירים שיתמודדו בליברפול בחודש מאי הקרוב
אלון פרוכטר
15 במרץ 2023
12:56
עודכן ב 23:41

ארבעה ימים חלפו מאז ניצחה הזמרת לורין בגמר תחרות קדם האירוויזיון של שוודיה (המלודיפסטיבלן) עם השיר Tattoo. מאז שביצעה את השיר לראשונה בתחרות המקומית, ניצבת שוודיה בראש טבלאות ההימורים. אלא שבימים האחרונים עלו טענות על חשד להעתקה של השיר הנבחר.

בסרטון שפרסם הטיקטוקר ג'ייקוב מרקמן, שולב שירה של לורין עם השיר В плену, של מיקה ניוטון. מדובר בזמרת אוקראינית שייצגה את ארצה באירוויזיון 2011, כמה שנים לאחר ששחררה את הסינגל המדובר. הסרטון קיבל כבר 44.5 אלף לייקים וזכה ליותר מ-1,900 שיתופים.

@jacobmarkman Replying to @The Only Rimon which song do u like more? (Loreen x Mika Newton) #mashup #remix #esc2023 #eurovision #musicproducer #jacobmarkman #melodifestivalen #loreen ♬ original sound - Jacob Markman

בתוך כך, היום (רביעי) נחשף השיר Future Lover של נציגת ארמניה לתחרות - ברונט. מחר עתיד להיחשף השיר האחרון מבין 37 המדינות שמתמודדות באירוויזיון 2023. מדובר בשיר Echo של הזמרת אירו חצ'אנובי, נציגת גאורגיה לליברפול.

כאמור, שוודיה ניצבת גם היום בראש טבלאות ההימורים, כשהשיר "יוניקורן" של נועה קירל, שנחשף לפני שבוע אחד בדיוק, נמצא במקום השמיני. קירל תתמודד בחצי הגמר הראשון של התחרות, שיתקיים ב-9 במאי וישודר בכאן 11. חצי הגמר השני יתקיים ב-11 במאי ומשדר הגמר ב-13 במאי.