טיק טוק
צילום: איי פי

החזית הטכנולוגית: המערב נגד סין וטיק טוק

בריטניה תאסור להוריד את היישומון בטלפונים ממשלתיים, ארה"ב דורשת שינוי במבנה הבעלות - וסין מגיבה בזעם. קרב בין מעצמות – גרסת הטיק טוק
רם ברנדס
16 במרץ 2023
12:16

מעצמות המערב נגד הטיק טוק – בריטניה וארצות הברית נוקטות צעדים על מנת להקשות על הרשת החברתית הסינית להמשיך ולכבוש את העולם המערבי. בבריטניה צפויים להודיע על איסור התקנת טיק טוק במכשירים ניידים ממשלתיים  בנימוק "צרכים של ביטחון לאומי".

מבדיקה שערך עיתון ה"גארדיאן", שתי שרות לפחות בקבינט של רישי סונאק משתמשות בטיק טוק, וכעת הן ייאלצו לשנות את הרגלי הפעילות שלהן ברשתות החברתיות. רק השבוע התייחס ראש הממשלה סונאק לסין כ"איום הכלכלי הגדול ביותר על בריטניה" ואמר ש"הממלכה תעשה הכול כדי להבטיח הן את האינטרסים הביטחוניים והן את הכלכליים שלה".

במקביל, בארצות הברית קראו לסין לדלל את החלק הסיני בבעלות על החברה – זאת כחלק מתנאים להסדרת המשך הפעילות של טיק טוק בארצות הברית. השבוע הגיב שר החוץ החדש של סין, שין ז'אן, בזעם על המדיניות בה נוקטת ארצות הברית כלפי בייג'ינג והחברות שבבעלותה. לדברי ז'אן: "המטרה האמריקנית היא לעכב את ההתקדמות הסינית בתחומים רבים כדי לשמור על היתרון. הם אומרים שהם מתחרים בנו – אך בעצם הם מעכבים את הפיתוח שלנו – זה לבטח יביא לעימות בין הצדדים".