שייטת 13
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

בעקבות המחאות: מפקד שייטת 13 נפגש עם לוחמים במילואים

במפגש בבסיס השייטת השתתפו קצינים ומפקדים מדרגת רב סרן שהעלו את הסוגיות בשאלת הסרבנות | פרסום ראשון
כרמלה מנשה
16 במרץ 2023
17:42

פרסום ראשון: מפקד שייטת 13 אלוף משנה א' קיים אמש (רביעי) מפגש עם לוחמים במילואים של השייטת בעקבות המחאות של אנשי המילואים. במפגש בבסיס השייטת השתתפו קצינים ומפקדים מדרגת רב סרן שהעלו את הסוגיות והלבטים בשאלת הסרבנות וההשתתפות במחאות.

מפקד השייטת אמר בין השאר לא להכניס פוליטיקה לצבא, "ברגע שאתם שמים עליכם מדים אסור לעסוק במחאות, מחוץ לכותלי הצבא כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה במסגרת החוק". עוד הוא אמר כי הוא יודע שבמקרה שיקבלו צו 8 או שייקראו למבצע - כולם יתייצבו.

״אתם סומכים עליי, הייתי איתכם בפעילות מבצעית, כשצוות מסתער הוא סומך על החברים שלו, אתם צריכים לסמוך עלינו״, אמר אל"מ א' וציין הפני הלוחמים  שהמצב מורכב גם מבחינה ביטחונית וכי יש מתיחות שעולה.

לוחמי המילואים הביעו הערכה רבה למפקד השייטת שהשקיע קשב רב ואכפתיות רבה לאנשי המילואים. מפקד השייטת יזם את השיחה בעקבות פניות ושיחות עם מפקדים וקצינים במילואים שהביעו דאגה מהודעה של לוחמים מיחידות שונות שיסרבו להגיע למילואים.

בתוך כך, מאות קציני מבצעים מיוחדים וסייבר הודיעו כי מיום ראשון לא יתייצבו למילואים. בריאיון לכאן חדשות אמר מפקד א': "יש קו אדום שלא חוצים. אם מישהו רוצה להקים לעצמו דיקטטורה שיחפש חיילים אחרים שמוכנים לשמור על הישות הזו".