.
צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

הסא"ל שצילם חיילות בסתר ישוחרר למעצר בית בחודשים הקרובים

סא"ל דן שרוני ישהה במעצר עד לסיום שמיעת עדויותיהן של נפגעות העבירה או עד ל-1 ביוני • ההחלטה התקבלה חרף התנגדות התביעה
כרמל דנגור
17 במרץ 2023
08:29

הקצין שצילם חיילות בסתר ישוחרר למעצר בית בחודשים הקרובים. בית הדין הצבאי המחוזי קבע כי סא"ל דן שרוני ישהה במעצר עד לסיום שמיעת עדויותיהן של נפגעות העבירה או עד ליום 1 ביוני 2023, לפי המוקדם מביניהם, ולאחר מכן ישוחרר למעצר בית בפיקוח. כך הודיע היום (שישי) צה"ל.

זאת, לאחר בחינת תסקיר מעצר עדכני של שירות המבחן בעניינו של סא"ל שרוני ולאחר שהמפקחים המוצעים העידו בפני בית הדין הצבאי. ההחלטה התקבלה חרף התנגדות התביעה, שעמדה על הצורך בהמשך מעצרו של הנאשם. 

סא"ל שרוני שוהה במעצר כשנה וארבעה חודשים וחצי. במהלך תקופת המעצר, אישר בית הדין הצבאי לשרוני יציאה לשתי חופשות, בנות 52 שעות ו-10 שעות. משפטו של סא"ל שרוני מתנהל בימים אלה בפני בית הדין הצבאי, ומצוי בשלב פרשת ההוכחות.

עד כה נשמעו 11 עדי תביעה, מתוכם שישה נפגעי עבירות, ונקבעו ישיבות רבות נוספות לשמיעת העדים בתיק. כמו כן, הצדדים הסכימו על הגשת עדויות כתובות של כ-20 מנפגעות העבירה לבית הדין, באופן שייתר את שמיעת עדותן בפני בית הדין.

טרם ההחלטה המורה על שחרורו של שרוני למעצר בית, נערך בעניינו תסקיר מעצר משלים. התביעה הצבאית התנגדה להפנייתו של שרוני לתסקיר משלים לשם בחינת השחרור למעצר בית.