דרור קרן, ארכיון
צילום: תאגיד השידור הישראלי

דרור קרן לכאן רשת ב: "כאזרח וכאבא אני חרד חרדה אמיתית"

השחקן שהשתתף במחאת האמנים התייחס לרפורמה במערכת המשפט • "אנשים לא מבינים כמה חמור וכמה מוגבלים וקשים ובלתי נסבלים יהיו חייהם וחיינו בכל אספקט", אמר בריאיון לכאן רשת ב
חמישי עם יואב קרקובסקי
17 במרץ 2023
09:41
עודכן ב 06:22

השחקן דרור קרן התייחס אמש (חמישי) לרפורמה במערכת והמשפט, ואמר שכאזרח וכאבא הוא חרד חרדה אמיתית. בריאיון שהעניק בתוכנית "חמישי עם יואב קרקובסקי" בכאן רשת ב, אמר קרן כי "כשאומרים 'אני לא נכנס לפוליטיקה' זה נשגב מבינתי, בעיקר בימים הרי גורל שכאלה, שכל כך מסוכן", המשיך קרן.

האזינו לריאיון עם דרור קרן בכאן רשת ב

"אני מדבר כי אני יכול לנסח דברים, כי אני מרגיש שכל מי שמדבר מחזק אותי ואני מתחזק איתו", אמר בריאיון. "חינכו אותי למחשבה פתוחה וביקורתית ולמדינה שנותנת את הבמה לכל הדעות. אנחנו עם שנולד משניים-עשר שבטים. אם לא נראה את האינטרס של כולם, אנחנו נאכל אחד את השני וזה מה שקורה".

אני חושב שיש מי שמשסה אותנו זה בזה", הוסיף קרן. "אם הרפורמה, שהיא בעצם הפיכה משטרית לכל דבר, תעבור, יהיה לנו שלטון שהוא לא מוגבל בשום צורה. אז אוי ואבוי לנו. אנשים לא מבינים כמה חמור זה יהיה, וכמה מוגבלים וקשים ובלתי נסבלים יהיו חייהם וחיינו בכל אספקט, וזה כבר קורה".

הריאיון התקיים לקראת מחווה לאמן יצחק קלפטר, שהלך לעולמו בחודש דצמבר, ותתקיים היום (שישי) בתיאטרון הקאמרי בתל אביב. "קלפטר היה איש יקר ואהוב עם פרק מפואר בספר השירים במוזיקה הישראלית", אמר קרן. "הוא היה איש שהביוגרפיה שלו עוברת דרך כל כך הרבה נקודות - הצ'רצ'ילים, אחרית הימים, הזיווג המופלא עם אריק אינשטיין, כוורת כמובן וקריירת הסולו. יבואו אנשים נהדרים ויקרים שנרתמו ונשיר אותו מחר - שלומית אהרון, דני בסן, דורית ראובני, אליאב זהר, עידן אלתרמן וגם אני אשיר קצת".

קרן, אף ישיר על הבמה שני שירים שקלפטר חתום עליהם - "בואי נישאר" שקלפטר הלחין לגידי גוב ואת "לוקח את הזמן". "אנחנו עטופים במלא מוזיקאים מופלאים, חיים רומנו האגדי יהיה איתנו, כמחווה לחבר שלו שהיה איתו בצ'רצ'ילים", אמר. המחווה תתקיים בשעות 11:00 ו-13:30.