טראמפ, השבוע
צילום: אי-פי

טראמפ חושש: יעצרו אותי בשבוע הבא

נגד הנשיא לשעבר מתנהל הליך משפטי בבית הדין במנהטן בנוגע להתנהלותו מול נשים עימן קיים קשר מיני • תומכיו חוששים: הוא ייעצר כדי לבלום את שובו לבית הלבן
אלכס נירנבורג, בן יניב ושחר אלהרל
18 במרץ 2023
14:47

הרשויות בארצות הברית קיימו בימים האחרונים דיונים בנוגע לאפשרות שבית משפט יורה לעצור את הנשיא לשעבר דונלד טראמפ. טראמפ עצמו צייץ היום (שבת) בחשבון הטוויטר שלו, כי יש חשש שהמעצר יבוצע ביום שלישי הקרוב. בפוסט שפרסם ברשת החברתית Truth, כתב הנשיא לשעבר לתומכיו: "צאו להפגין, החזירו לנו את המדינה".

טראמפ, שמנסה להתניע בימים אלו מירוץ חדש לנשיאות ארצות הברית, אמור להופיע בפני בית הדין הגדול במנהטן בעניין הנוגע לתשלום לנשים שטענו כי ניהלו קשרים מיניים עמו. מטרת ההליך היא לברר האם הנשיא לשעבר ביצע עבירות על חוק תוך כדי שניהל מגעים על מנת לגרום לנשים אלו לשתוק ולא לפרסם את דבר הקשרים המיניים עמו.

אמש דיווחה רשת אן-בי-סי כי סוכנויות אכיפת החוק בארצות הברית מתכוננות לאפשרות שטראמפ יואשם כבר בשבוע הבא בפרשת תשלומי ההשתקה לכוכבת הפורנו סטורמי דניאלס. על פי הדיווח, שמתבסס על חמישה מקורות רשמיים בכירים שמכירים את הפרטים, סוכנויות אכיפת החוק בעיר ניו יורק ובמדינת ניו יורק, כמו גם סוכנויות פדרליות, מתכוננות בימים אלה לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד נשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ, בפרשת תשלומי ההשתקה לכוכבת הפורנו סטורמי דניאלס, כבר בשבוע הבא.