ליהי אוחיון
צילום: מתוך עמוד היוטיוב "אני 100%"

אני 100%: היוצרת הצעירה שלא נותנת למגבלה לעצור אותה

לליהי אוחיון, שחקנית ותסריטאית בת 17 מפתח תקווה, מאה אחוזי נכות • זה לא מנע בעדה לצלם סדרת רשת קומית בהשתתפות ערן זרחוביץ' • עכשיו היא פתחה הדסטארט כדי ליצור פרקים נוספים • האזינו לריאיון בכאן רשת ב
תרבות יום ו עם עומר בן רובי
17 במרץ 2023
14:58
עודכן ב 18 מרץ 20:46

לליהי אוחיון, תלמידת תיכון בת 17 מפתח תקווה, יש 100% נכות והיא מרותקת לכיסא גלגלים, אבל זה לא מונע ממנה להיות שחקנית ותסריטאית צעירה ומוכשרת. בריאיון לתוכנית "תרבות יום ו" עם עומר בן רובי בכאן רשת ב, סיפרה ליהי על סדרת הרשת הקומית החדשה שלה, ששמה "אני 100%".

האזינו לריאיון המלא עם ליהי אוחיון בכאן רשת ב

"האמת שבבית ספר לקולנוע הרגשתי בפעם הראשונה בחיים שלי שאני משתלבת בצורה שהיא, באמת, פשוט רגילה", אמרה בריאיון. "אני עושה קולנוע, אני כותבת תסריטים, אני מצלמת, מפיקה סרטים קצרים וזה עובד".

"אני באמת 100%. אפשר לראות את זה כ-100% נכה", סיפרה אוחיון, על משמעות שם הסדרה שיצרה. "הרבה פעמים אנשים לא לוקחים אותי ברצינות לגמרי, או מתייחסים אליי בצורה כזאת או אחרת ואני פה כדי להראות שאני באמת 100 ומי אני באמת ומה זה באמת".

אז האם המגבלה הפיזית באמת מגבילה את אוחיון גם מבחינה מקצועית? "אני חושבת שבאמת אין פה שום דבר", אמרה אוחיון. "אני חושבת שזה חוסר ייצוג ולא להאמין שדבר כזה יכול לעבוד. כשאני וחברה שלי כתבנו סרט, כתבנו לי דמות בקיץ שעבר. יצא סרט מעולה ודמות אמיתית ומרגשת שכולם יאהבו, בלי קשר אם אתה נכה או לא. וזה היה לי הוכחה שאף אחד לא יכול להגיד לי שזה לא אפשרי. אנחנו עשינו את זה 'ביג טיים'. אין סיבה שזה לא יעבור למסך".

צפו בפרק הראשון של סדרת הרשת "אני 100%"

"אני רוצה להגיד ליוצרים הצעירים לא לפחד מהמגבלות שלהם", קראה אוחיון בשידור. "לכתוב עליהם, להפיק מהם משהו טוב. להציג אותם לציבור. יהיה מי שיזדהה, יאהב את זה, יצחק מזה, יתרגש או יבכה, מה לא".

לסדרת הרשת של אוחיון צולם עד כה רק פרק אחד, בהשתתפות השחקן והקומיקאי ערן זרחוביץ'. "חשוב לי להראות עוד סיטואציות ודברים אבסורדיים שקרו לי במהלך החיים", אמרה אוחיון. כדי שתוכל להפיק פרקים נוספים, פתחה ליהי הדסטארט למימון הסדרה. "זה יעזור לנו להפיק עוד פרקים ולתת לי הזדמנות להשפיע, ולפתוח דף חלק לכל האנשים עם מגבלות שרוצים להשתלב בתעשייה".