פוטין במריופול
צילום מסך

"השיחות של פוטין עם תושבי מריופול – מעשה ספונטני"

בקרמלין מנסים לשכנע: "הנשיא נהג ברכב והחליט על המקום לאן הוא נוסע". בקייב זועמים: "הביקור במריופול הולם את פוטין – כמו גנב בלילה"
אלכס נירנבורג
19 במרץ 2023
14:58

ברוסיה ממשיכים לעסוק בביקור המפתיע שערך הלילה (ראשון) הנשיא ולדימיר פוטין במריופול – שנכבשה על ידי צבא רוסיה לפני כשנה. מאז פרוץ המלחמה באוקראינה, יצאה לפוטין ברחבי רוסיה עצמה תדמית של מנהיג פחדן שנוטה להתחבא בתוך בונקרים ולהיראות בקהל רק כשהוא מורכב מאנשי ביטחון שהתחפשו לאנשים רגילים.

כפי הנראה, הביקור במריופול נועד להילחם בתדמית שנוצרה לאיש ששולט ברוסיה 23 שנים. במהלך הביקור נראה פוטין כשהוא נוהג במכונית ברחבי מריופול, נכנס לבתי התושבים ומשוחח עימם.

דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב סיפר כי הביקור של פוטין אצל התושבים והשיחה עימם היא תולדה של החלטה ספונטנית. לדברי פסקוב: "כשפוטין הגיע לעיר הכול התנהל בספונטניות. לא הייתה מתוכננת הגעה לאנדרטה לזכר חיילי הצבא האדום, לא היה כל תיכנון לבקר בפארק  - הוא גם לא היה מתוכנן לבקר בבתי תושבים ולשוחח איתם". פסקוב הוסיף: "למעשה עם ההגעה של הנשיא למריופול – לא הייתה שם שיירה. הוא זה שהחליט לנהוג ברחבי העיר – הוא זה שגם החליט לאן הוא נוסע".

מי שזעמו על ביקורו של פוטין במריופול, שהיא למעשה עיר שחרבה במהלך הלחימה, הם האוקראינים. בהודעה רשמית של לשכת זלנסקי נאמר: "כראוי לו, פוטין הגיע לבקר בעיר הכבושה שלנו כגנב בלילה".