מארק צוקרברג עם מעריצים בהודו
צילום: AP

המנהיג צוקרברג: כך נראית פייסבוק מבפנים

שיחות עם עובדים בפייסבוק חושפות הצצה לאופן שבו מתנהלת החברה. לפי התיאורים, מדובר בכת המעבירה את עובדיה שטיפת מוח, מתייחסת למנכ"ל כמנהיג העליון ודוחקת בעובדיה לעשות את הבלתי אפשרי. מפרקים את פייסבוק | פרק אחרון
שאול אמסטרדמסקי
02 בנובמבר 2016
00:57

00. הדרך של פייסבוק

החלק הכי משונה בשיחה שלי עם עובדת פייסבוק - אחת מתוך 15,000 עובדי החברה ברחבי העולם - הגיע כשהיא סיפרה לי על חנות הפוסטרים שקיימת בתוך הקמפוס של מטה פייסבוק במנלו פארק, קליפורניה. "בקמפוס יש חנות פוסטרים בשם 'אנלוג לאב'. הם מדפיסים שם פוסטרים בשיטה של פעם והחברה מעודדת את העובדים לבוא וליצור פוסטרים משלהם ולהפיץ אותם ברחבי הקמפוס. אז אתה מסתובב בחברה והכל מכוסה בפוסטרים, עם סלוגנים כמו "לזוז מהר ולשבור דברים" (Move Fast and Break Things) או "אנחנו שומרים על העולם פתוח ומחובר" (We Keep the World Open and Connected). הם בוחרים סיסמה ואז מפמפמים אותה לעובדים, העיקר להמשיך לעודד אותם לייצר. גם בטי־שירטים, אגב. לכל דבר יש טי־שירט. השתתפת בפרויקט על איזו משימה? בסוף תקבל טי־שירט. ואתה חייב ללכת עם הזרם, אחרת אתה מחוץ לעניינים. זו 'הדרך של פייסבוק' (Facebook Way). זו חברה שפועלת כמו כת".

הטקסט שאתם קוראים כעת, הפרק האחרון בסדרת "מפרקים את פייסבוק", מבוסס על שיחות עם מספר מצומצם של עובדי פייסבוק, בהווה ובעבר הלא־רחוק. עובדי פייסבוק רבים שפניתי אליהם סירבו לדבר בכל תוקף. "זה לא דבר שעושים", הסבירו כמה מהם. "אתם בתקשורת תעוותו כל דבר. אני אגיד לך כל מיני דברים ואתה תכניס רק את מה שנראה לך", הסביר אחד מהם במפורש. אלה שכן הסכימו לדבר, עשו זאת רק לאחר הבטחה שהדברים שלהם יוצגו באופן אנונימי, כזה שלא יאפשר לאף אחד לזהות את הפרטים האישיים שלהם.

שלטים במשרדי פייסבוקקיר במשרדי פייסבוק. צילום: AP

כשאתה מדבר עם מספר קטן מאוד של עובדים מתוך חברה גלובלית שמונה עשרות אלפי עובדים, אין שום סיכוי לראות את התמונה המלאה לשאלה "איך פייסבוק נראית מבפנים". יחד עם זאת, הסיפורים של העובדים שכן הסכימו לשתף מהווים הצצה מסוימת מבעד לחור המנעול, לחברה ששומרת בקנאות על הפרטיות שלה, על הסודיות שלה. קחו את הדברים האלה בעירבון מוגבל. לא משום שהם אינם נכונים, אלא משום שהם מהווים פרשנות - נקודת מבט סובייקטיבית, על פייסבוק, מבפנים.

01. המנהיג העליון

מעבדת הפוסטרים, שנחשפה בעבר במגזין Wired, היא לא הסממן היחידי לכך שהחברה מתנהלת כמו כת, כפי שכינתה את פייסבוק אותה עובדת. ישנם דברים נוספים שגורמים לעובדים להשתמש באנלוגיה הזו.

בכל יום שני מגיעים לקמפוס עובדים חדשים ("כמו בשר טרי") ונכנסים ליומיים של טירונות להכרת החברה. אחד העובדים תיאר זאת כיומיים של שטיפת מוח שנועדו להטמיע את העובדים החדשים בתרבות הארגונית של החברה. "מגיעים המנהלים הבכירים ביותר ומספרים לך למה פייסבוק נהדרת, על הרב־גוניות (diversity), כיצד החברה משנה את העולם - והכל כדי לגרום לך להאמין שנבחרת לארץ החלומות ושהיו אלפי אנשים אחרים שהיו מתים להיות פה במקומך". באותה הזדמנות מזהירים את העובדים החדשים שאם הם רואים את מייסד ומנכ״ל פייסבוק מארק צוקרברג מסתובב בקמפוס, שיזהרו לא לעשות תנועות חדות מדי בכיוונו, שכן אז המאבטחים שלו, שמלווים אותו כשהוא מסתובב בחברה, עלולים לקפוץ עליהם. אגב, לפי דוחות פייסבוק עצמה, החברה הוציאה על האבטחה האישית של צוקרברג בשנה שעברה סכום של יותר מ־4 מיליון דולר.

אחת לרבעון צוקרברג עורך תדרוך לכל עובדי הקמפוס (יותר מ-2,000 עובדים) בכיכר המרכזית. בזמן שהוא מספר לעובדים על האסטרטגיה של החברה לעתיד, הדמות שלו מוקרנת על מסך ענק. "צוקרברג הוא המנהיג העליון וההערצה אליו בתוך החברה היא מדהימה. אתה צריך לשמוע באיזו עוצמה מוחאים כפיים בזמן שהוא מדבר", אומר אחד העובדים.

02. תחרות לייקים אינסופית

כמו בחברות הייטק אחרות, גם בפייסבוק ספק מעודדים ספק דורשים מהעובדים להשתמש במוצרים של החברה לתהליכי העבודה הפנימיים. ליצור קבוצות עבודה סגורות, להשתמש בדוא"ל של פייסבוק, במסנג׳ר, ביצירת אירועי עבודה. בסלנג של עולם ההייטק קוראים לזה dogfooding. "הם מעודדים אותך להשתמש באפליקציה שלהם כמה שיותר. כל עובד פייסבוק מועבר אוטומטית לגרסת בטא של כל האפליקציות של פייסבוק. אתה מקבל כל הזמן את הגרסאות הכי מעודכנות והמטרה היא שתבחן את האפליקציות עבור החברה ותחפש באגים."

מלבד זה, בגלל שכל התקשורת בין עובדי פייסבוק נעשית דרך פייסבוק, זה מאוד מבלבל את הפייסבוק האישי שלך עם הפייסבוק של העבודה. התוצאה היא שאנשים בחברה משתדלים לכתוב פוסטים כמה שיותר מתוחכמים על החיים האישיים שלהם, בשביל לקבל כמה שיותר לייקים מהחברים לעבודה. זה הופך להיות כמו מעמדות בתוך החברה. אם קיבלת הרבה לייקים זה כאילו שהמעמד שלך גבוה יותר. בגלל הפוליטיקה הפנימית זה נהפך מאוד צבוע מאוד מהר. אנשים יעשו לך לייק אם הם חושבים שתוכל לעזור להם בהמשך הדרך שלהם בתוך החברה. סוג של תחרות פוסטים ולייקים בין העובדים לבין עצמם".

מארק צוקרברג בסרטון וידאו לייב ממשרדי פייסבוק

בפייסבוק, כמו בחברות הייטק אחרות, מתרחש כל העת תהליך הערכת עובדים. באופן פורמלי, התהליך הזה מתרחש פעמיים בשנה. בפועל, באופן בלתי פורמלי, בין שתי ההערכות האלה מתבצע תהליך נוסף שמבוסס מאוד על הדרך שבה העמיתים שלך העריכו אותך. בניגוד לחברות אחרות שבהן אתה בוחר את העמיתים שיעריכו אותך, בפייסבוק זה לא המצב. המנהלים פונים לעובדים ומבקשים מהם שיביעו חוות דעת זה על זה.

"אתה כל הזמן מנסה לבנות קואליציות עם אנשים ולהיזהר מהם. אפילו אם מישהו פישל ועשה את 'הטעות של החיים', אם תכתוב עליו משהו חריף מדי הוא יוכל לנקום בך בביקורת חריפה חזרה. החשיבה הזו באה לידי ביטוי גם כשאנשים עושים לייקים אחד לשני בפוסטים שלהם. זה אין סופי".

03. לרכוב על ברק

"פייסבוק היא חברה מדהימה שכל רבעון משיקה מוצר חדש. תראה לי עוד חברה כזו בסדר הגודל שלה שעושה את זה", אומר לי אחד העובדים. והוא צודק. כל העובדים ששוחחו איתי תיארו חברה יוצאת דופן, שכל האנשים שעובדים בה מבריקים בצורה בלתי רגילה ("האנשים הכי חכמים שאפשר להעסיק, בכל תחום") ומחויבים עד אחרון הנימים לעבודה שלהם. העבודה בקמפוס פייסבוק במנלו פארק מפנקת ביותר. מעבר לשכר הגבוה מאוד, הקמפוס עצמו מציע לעובדים את כל הפינוקים שאפשר לחשוב עליהם. חדרי הישיבות מצוידים לעילא, ויש לעובדים את כל מה שהם אי פעם יצטרכו. כל אחד מהם מקבל עם קליטתו תיק גב איכותי של פטגוניה, המחשב הנייד והאייפון כבר בפנים. בכל אחת מהקומות, בכל אחד מהבניינים בקמפוס, יש מטבחון שמצויד בכל דבר אפשרי. יש אפילו פאב לשתות בו לאחר שעות העבודה.

"זה נכון שכל חברת הייטק גדולה מציעה לעובדים שלה תנאים מצוינים והמון פינוקים, אבל בפייסבוק כאילו שמו את הכל על סטרואידים", מספר אחד העובדים, "יש לך אולי 20 מסעדות שונות שאפשר לבחור לאכול בהן ארוחת צהריים עם תפריט שמשתנה בכל יום. יש המבורגריה, יש פיצריה, יש מקסיקני או אסייאתי. יש חנות קינוחים, והכל הכל בחינם". מלבד אלה, בקמפוס ישנה גם מספרה (בתשלום סמלי), ספא, מרפאה עם רופא משפחה, כירופרקט, פיזיותראפיסט ומדקר סיני, וגם מרפאת שיניים.

למרות כל זה, חלק מהעובדים איתם דיברתי תיארו סביבת עבודה מלחיצה מאוד. הפינוקים, הם אומרים, אמורים רק לטשטש את הלחץ הזה. "כל הזמן רצים קדימה, והצמיחה היא עצומה. אתה עובד בארגון עם המון אנשים וקבוצות, וכל אחת מהן כל הזמן רוצה להזיז דברים קדימה. אם אתה נמצא בצומת של פעילות מסוימת, תקבל כל הזמן המון פניות מהמון קבוצות. גם אם תעבוד 24 שעות, 7 ימים בשבוע, אין סיכוי שתספיק לעשות חצי ממה שמבקשים ממך. זה סוחט בצורה בלתי רגילה", סיפר אחד העובדים. המנהלים שלך אמנם לא מצפים שתצליח לעשות הכל, אבל הלחץ מורגש. בשנים האחרונות עובדי פייסבוק לשעבר דיווחו בהזדמנויות שונות ברשת שכמה פעמים בשנה הם נדרשים להיות בכוננות, שיותר מכל דבר אחר מזכירה כיתת כוננות צבאית, או רופאים כוננים. אם מתגלה באג חמור ברשת, פייסבוק תקפיץ את הכוננים האלה בכל שעה של היום והלילה לתת פתרונות בזמן אמת. "הלחץ הזה", סיפר אחד מהם, "היה הדבר הכי שנוא עלי בפייסבוק". עובד אחר סיפר שלעבוד בפייסבוק זה כמו "לרכוב על ברק", כלומר חוויה אינטנסיבית מאוד שאתה פשוט לא יכול לעשות לאורך יותר מדי זמן.

עובדות במשרדי פייסבוקעובדות במשרדי פייסבוק. צילום: AP

המגזין וניטי פייר פרסם בקיץ את סיפורו של עובד פייסבוק לשעבר אנטוניו גרסיה מרטינז, שגם הוא השווה את פייסבוק לכת, ואת צוקרברג למנהיג הכת. "על ידי הטבעת החזון שלו בכפופים אליו, צוקרברג ייסד דת חדשה. לכל אחד עובדי פייסבוק הוותיקים יש סיפור על הרגע שבו הם ראו את האור והבינו שפייסבוק היא לא סתם רשת חברתית אלא חלום על חוויה אנושית אחרת", כותב מרטינז.

אחד הסיפורים המרכזיים בעדות הזו הוא על ההתנהלות של צוקרברג עצמו ב־2011, ביום שבו גוגל השיקה את הרשת החברתית המתחרה גוגל פלוס. "צוקרברג הכריז על 'הסגר' (lockdown), מצב מלחמה שבו אף אחד לא הורשה לעזוב את הבניין לפני שהתמודד עם האיום". "אנשים מפסידים שעות שינה ועובדים בסופי שבוע וכיוצ"ב, וזה מאוד מאוד קשה", מספר אחד העובדים, "הם אומרים לך שצריך להתמקד, אבל זה לא מרגיש ככה. החברה לא מרגישה ממוקדת". למען האמת, צוקרברג בעצמו, אם הוא רוצה לפתח משהו, לפעמים שם שתי קבוצות מקבילות על אותה המשימה ונותן להן להתחרות אחת בשנייה. אנשים בחברה לחוצים מאוד להצליח, כי יש לזה חשיבות עצומה לקריירה העתידית שלהם.

"החברה עצמה נוהגת במוסר כפול. לכאורה הם אומרים שהם רוצים לייצר לך סביבת עבודה טובה, ושאם אתה הורה לילד, למשל, הם יתחשבו בך. אבל בפועל הם פשוט רוצים לקחת עובדים כשהם צעירים, להוציא מהם את המקסימום האפשרי, כמו לסחוט לימון, ואז להחליף אותם בתוך שנתיים-שלוש בדור הבא של העובדים. זו חברה שאנשים עם 'אישיות אלפא' מאוד מצליחים בה. אתה צריך להיות דוחף ולהשמיע את הקול שלך מאוד בבירור כדי שמשהו יקרה".

04. העתיד

זהו, המסע שלנו בעקבות פייסבוק הגיע לסיומו. לפחות בינתיים. בחודשיים במהלכם פרסמנו את הסדרה הזו קרו המון דברים סביב פייסבוק. בישראל, לא מעט עמודים בולטים (כמו 'הצינור') או אנשים בולטים (עיתונאים כמו רותם שטרקמן, סגן עורך דה מרקר, ואחרים) חוו חסימות, חלקן על רקע מסתורי או לא מוסבר. במקביל, משלחת של בכירי פייסבוק העולמית נחתה בישראל לפגישה עם השרים איילת שקד וגלעד ארדן, והציעה להם לחסום לצפייה בישראל פוסטים ועמודים שמעודדים טרור. בעולם, צינזרה פייסבוק תמונה של ילדה עירומה מימי מלחמת וייטנאם בעמוד של עיתון סקנדינבי וזכתה לגינוי בינ״ל מהדהד, שהוביל להתנצלות אישית של מארק צוקרברג. במקביל, התברר כי פייסבוק ניפחה בשנתיים האחרונות את נתוני הצפיות בסרטוני הווידאו שמוצגים ברשת, למחאת המפרסמים.

ככל שפייסבוק תגדל ותתעצם, וכרגע לא נראה משהו שיפריע לה לעשות זאת, כך תשומת הלב שהיא תמשוך אליה תגדל, ואיתה גם ביקורת ומחאה. יותר ויותר רגולטורים ביותר ויותר מדינות צפויים להתעורר ולדרוש דרישות שונות, כמו שדרשו בשעתו כשמיקרוסופט הייתה המונופול השונא התורן. השאלה היא רק מה יהיה כוחה של פייסבוק בשלב הזה, והאם הוא יהיה גדול מדי.

בפרק הקודם: ממליכה מלכים, ואז מתנקשת בהם