זירת רצח בלוד, ארכיון
צילום: פלאש 90

"החברה הערבית צריכה לעשות חשבון נפש"

לאחר מספר מקרי רצח פרסם ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, פוסט שיוצא נגד החברה הערבית: "יש פה בעיה אמתית והחברה הערבית מאשימה בדרך כלל את הממסד"
מערכת כאן | מקומי
27 באפריל 2017
15:46

לאחר מספר מקרי רצח בלוד בפרט ובחברה הערבית בכלל, פרסם ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, פוסט חריף כנגד החברה הערבית. בפוסט יוצא רביבו כנגד "המנטליות הקלוקלת" שגורמת למעשי רצח חוזרים ונשנים.

בכאן מקומי הסביר רביבו את הפוסט ואף הוסיף שאנשים רבים בחברה הערבית הסכימו איתו: " כאשר אזרח ערבי נרצח יש שני ביטויים שחוזרים 'כבוד המשפחה', זה ביטוי נוראי שאין בו לא כבוד ולא משפחה והביטוי השני הוא 'סכסוך חמולות'. אם האלימות נכנסת תחת הקטגוריות האלה, זה בסדר ואפשר להמשיך הלאה. יש פה בעיה אמתית והחברה הערבית נוטה בדרך כלל להאשים את הממסד. הופתעתי מאוד מכך שנכבדים ונבחרי ציבור אמרו לי שאני צודק ויכול להיות שיש פה בעיה".

למרות ההאשמות הקשות, רביבו מסכים שגם הממסד אשם: " בסוף גם אני כראש עיר אחראי להשקיע בחינוך והמשטרה אחראית לאסוף את הנשק הבלתי חוקי, אבל יש לי ביקורת גדולה מאוד על מערכת המשפט. המשטרה עוצרת אנשים ובית המשפט משחרר אותם על שימוש בנשק בגלל שאין מספיק ראיות.

להאזנה לראיון :

במהלך הריאיון התייחס רביבו גם לפרישתם של שני חברי ש"ס מהקואליציה של מועצת העיר והאשים את שר הפנים אריה דרעי בניסיון לחבל בהליך הבחירה: "שר הפנים חושב שהוא יכול להחליט מי יהיה רב העיר לוד ולא הציבור שאני מייצג אותו. אריה דרעי שולט בשר הדתות ובזמני כינוס הועדה ולכן התהליך כרגע הוקפא, כי המועמד שאני תומך בו כנראה ינצח".

להאזנה לתכנית המלאה: