הורים וילדים במחלקה ההמטו אונקולוגית מפגינים
הדס פרוש, פלאש 90

ליצמן: רופאי הדסה ניסו לבצע פוטש

שר הבריאות מאשים: "זה הרס מערכת הבריאות". הרופאים: ננהל גישור רק בחסות בג"ץ
יערה שפירא
21 ביוני 2017
13:45

שר הבריאות יעקב ליצמן תקף הבוקר בחריפות את הרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים הדסה, וקרא להם לחזור לעבודתם. הוא האשים את הרופאים בניסיון לבצע "פוטש" בבית החולים. "זה הרס של מערכת הבריאות בארץ", אמר. לדברי ליצמן, הרופאים דחו את הצעתו למנות מגשר אובייקטיבי בעוד שהנהלת בית החולים הסכימה.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, קרא אף הוא לרופאים לשוב לעבודתם. "הם יקבלו כל מה שירצו", אמר בראיון לכאן ב'. אין לנו תנאים".

במכתב ששיגרה עורכת הדין אורנה לין המייצגת את הרופאים למנכ"ל המשרד, נכתב כי "אין טעם בהמשך המגעים הישירים כי אתם דוחים את הצעות הרופאים. אינכם מציעים הצעות ממשיות לפתרון ובעיקר כל המגעים בינינו מודלפים לתקשורת באופן מסולף. מכאן ואילך כל הצעה לגישור צריך שתיעשה בחסות בג"ץ".

אחת הרופאות, ד"ר איריס פריד אמרה כי "צריך להפסיק את השתלת הילדים במחלקת המבוגרים וצריך להפסיק את תיירות המרפא. היא הוסיפה: "דפקתי לעצמי את החיים ועדיין לא אחזור להדסה".

הורי הילדים המטופלים במחלקה ההמטו-אונקולוגית נפגשו היום עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, וביקשו כי יפעל להחזרת המצב בהדסה לקדמותו, ולהשבת הרופאים לכל תפקידיהם הקודמים. בזמן הפגישה יצר מנכ"ל בית הנשיא קשר עם משרד הבריאות ועדכן את הנשיא כי הדרישה מקובלת ותבוצע בידי משרד הבריאות. בצהריים צפויים להיפגש ההורים גם עם מנכ"ל משרד הבריאות.

שרון אדמס, אב לחולה אמר כי "המאבק יצא מפרופורציות. כל מילה שנייה של משרד הבריאות ופרופ' רוטשטיין היא שקר".